Futbol + İngilizce Yaz Okulu

Futbol + İngilizce Yaz Okulu eğitim programı, 1707’te kurulmuş olan, İngiltere’nin en prestijli yatılı özel okullarından biri olarak değerlendirilen Warminster Academy’nin 50 hektarlık kampüsünde sunulmaktadır. Kampüs; Bath, Salisbury ve Stonehenge’e oldukça yakın mesafede yer almaktadır. Eğitim programı; hem futbola merakı olan hem de İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrencilere yönelik olarak, her ikisinin bir arada sunulduğu şekilde kurgulanmıştır.

Futbol + İngilizce Yaz Okulu programına katılan öğrenciler, FA 2 seviyeli profesyonel koçlar tarafından her seviyeye uygun futbol eğitimi almaktadırlar. Eğitim programı, İngiliz öğrencilerden oluşan takımlar ile düzenlenen turnuvalarda karşılıklı futbol oynama imkanı sunmaktadır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Eğitim içerikleri; uluslararası öğrencilerin bir arada olduğu haftada 15 saatlik İngilizce dersleri, haftada 4 gün, günde 2 saat futbol dersleri ve çeşitli aktivite ve gezi programlarını içermektedir.

Futbol dersleri; Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri hariç, öğleden sonraları, İngilizce derslerinden hemen sonra verilmektedir. Öğrenciler futbolun temelini oluşturan top kontrolü, savunma, paslaşma, top sürme teknikleri, atak ve vuruşlarla ilgi bilgi ve pratik kazanarak skora gitme becerilerini geliştirirler.

Çoğunlukla akşamları gerçekleşen karaoke, yetenek şovları, yüzme yarışları, sanatsal faaliyetler ve partiler gibi eğlenceli aktiviteler de eğitim programına dahil edilmiştir. Bu aktiviteler sayesinde öğrenciler, sadece futbol kampında olan değil, diğer ilgi alanlarına sahip, aynı kampüste eğitim alan uluslararası öğrencilerle bir araya gelip, onlarla kaynaşma imkanına da sahiptirler.

GEZİLER

Çarşamba günleri öğleden sonraları yarım günlük geziler planlanmıştır. Cumartesi ve Pazar günleri ise  tam gün boyunca sürecek olan; Londra şehir merkezi, London Eye gezisi, Covent Garden turu, Bath ve Stonehenge turlarını kapsayan geziler programa dahil edilmiştir.

EK BİLGİLER

TARİH: 07 Temmuz-11 Ağustos 2020

KONAKLAMA: Yurt (2 veya 3 kişilik odada paylaşımlı banyolu)

DERS SAATLERİ: 15 saat İngilizce + her hafta 4 gün ve günde 2 saat futbol dersi

EĞİTMEN ÖĞRENCİ ORANI 1:16

GEZİLER: Haftada 2 tam + 1 yarım gün gezi

Londra, London Eye gezisi, Covent Garden turu, Bath ve Stonehenge gezileri

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

11-17

SÜRE

2 veya 3 hafta

EĞİTİM

23 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Warminster

KAMPÜS

Warminster Academy

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 1 saat 35 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat 25 dakika

KONUM

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.