Mimarlık Yaz Okulu @ Penn

Pennsylvania Üniversitesi’nde sunulan Mimarlık Yaz Okulu, Pennsylvania Üniversitesi lisans mimarisi eğitim programının yaklaşımına dayanır. Öğrenciler, belli mimari tasarım becerilerini öğrenirken aynı zamanda yaratıcı bir süreç geliştirmeleri için teşvik edilirler. Öğrenciler, Philadelphia’nın tarihi ve modern mimarisinden ilham alarak farklı teknikler ve tasarım araçları ile çeşitli denemeler yaparlar. University of Pennsylvania School of Design tarafından sunulan, lise öğrencileri için tasarlanmış olan bu eğitim programı, öğrencileri üniversite yaşamına hazırlar ve portföylerini (portfolio) oluşturmalarına yardımcı olur. Eğitim programı, Pennsylvania Üniversitesi Mimarlık Programı’nın sunduğu programlara benzemektedir ancak lise öğrencilerinin yaş ve tecrübelerini göz önüne alarak yeniden şekillendirilmiştir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Mimarlık Yaz Okulu, stüdyo deneyimini ve tasarımın temellerini 2D ve 3D alıştırmalarla öğrencilere tanıtır. Serbest el çizimi, teknik çizim ve model oluşturma projeleri, çeşitli teknikleri ve materyalleri keşfetmelerine olanak tanır. Öğrenciler, kendi mimari tasarımlarınızı oluştururken, gelişmekte olan sayısal yazılımların ve dijital üretim yöntemlerinin (lazerle kesme ve 3D baskı gibi) nasıl kullanılacağını öğrenirler. Öğrenciler yaklaşık 10 kişilik stüdyolarda Penn’in öğretim üyeleri ile birlikte birebir çalışma imkanına sahip olurlar. Penn’in kampüsüne bakan güneş aydınlatmalı stüdyolarında çalışan öğrenciler, adeta profesyonel bir mimar gibi özel bir çalışma istasyonuna ve dolaba sahip olurlar.

Kampüste kalan öğrenciler için çeşitli akşam aktiviteleri yer alır. Öğrenciler, her akşam, kampus içi veya kampus dışı etkinliklere katılabilirler. Her hafta saat 16:00 – 19:00 saatleri arasında açık stüdyo zamanları sunulmaktadır. Bu saatler projeler üzerinde çalışmak ve o stüdyo öğretim asistanlarına danışmak için iyi bir fırsattır. Sunulan digger akşam aktiviteleri arasında dans, King of Prussia veya Cherry Mill alışveriş merkezi, Philadelpia şehir merkezi turu, sinema, kampüs olimpiyatları, gazino gecesi ve bovling yer alır.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 30 Haziran – 27 Temmuz 2020

Çeşitli yerlere geziler planlanmıştır.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

14-18

SÜRE

4 hafta

EĞİTİM

Haftada 15 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Philadelphia

KAMPÜS

Pennsylvania Üniversitesi

KONUM

Philadelphia Uluslararası Havaalanı 8 dakika