Geri

Astronomi Yaz Okulu @ Hotchkiss

Astronomi Yaz Okulu’nu sunan Hotchkiss Okulu, Connecticut’taki Lakeville’de bulunan bağımsız bir yatılı okuldur. 1891’de kurulan okul, 9 ve 12’nci sınıf öğrencilerine ayrıcalıklı akademik eğitim ortamı sağlar. Hotchkiss Okulu’nda eğitim alan öğrenciler hem Amerika Birleşik Devletleri’nden hem de dünyanın dört bir yanından Connecticut’a gelen uluslararası öğrencilerdir. Hotchkiss Okulu mezunları en seçkin üniversitelerin ve kolejlerin çoğundan kabul alırlar.

Yaz aylarında, çevre bilimi, piyano, film veya robot mühendisliği gibi öğrencilerin heyecan duyacakları farklı konularda yaz okulu programları sunan Hotchkiss Okulu, öğrencilerin tutku ve meraklarını keşfetmesine yardımcı olur. Hotchkiss Yaz Portalları, orta ve lise çağındaki öğrencilerin yeni şeyler denemelerine fırsat vererek onlara farklı beceriler kazandırmayı hedefler. Eğitim programı direktörü Bill Fenton, Hotchkiss Okulu’nda Fizik ve Astronomi alanında öğretim görevlisidir ve 2016 yılında Berkshire Taconic Vakfı’ndan James C. Kapteyn Ödülünü almıştır. New England yatılı okulunda konaklayan öğrenciler iki veya üç haftalık bir eğitim alarak çeşitli aktivitelere katılım sağlarlar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Astronomi Yaz Okulu eğitim programı, öğrencilerine CCD kameralı ve bilgisayar kontrollü 20 inçlik teleskopu ile Hotchkiss Gözlemevi’ni kullandırarak gözlemsel astronomi alanında çeşitli deneyimler sunar.

Öğrenciler, görüntüleri yararlı bilimsel verilere dönüştürmek üzere değişken yıldız gözlemi, güneş lekesi izleme ve güneş sistemi nesne izleme gibi projeler üzerinde çalışarak çeşitli görüntü işleme tekniklerini öğrenirler.

Ayrıca, ışık fiziği ve astronomların evreni öğrenmek için ışığı nasıl manipüle edip incelediklerini öğrenirler. Sonunda, her öğrenci, 5 inçlik yansıtan bir teleskopu değiştirir ve eve götürür. Eğitim programına katılan öğrencilerin bazıları sadece geceleri görünen gökyüzü hakkında daha fazla bilgi edinmek için duydukları tutkuyla eğitime devam ederler. Fakat farklı bilimsel teknikler öğrenmek isteyen daha deneyimli amatör gökbilimciler de programa katılım sağlarlar. Kısacası, eğitim programı Bilim & Teknoloji‘ye merak duyan astronomi konusunda her seviyeden katılımcıya açıktır.

EK BİLGİLER

TARİH:  14-28 Temmuz 2020

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

12+

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

25 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Lakeville, CT

KAMPÜS

The Hotchkiss School

KONUM

Bradley Uluslararası Havalanı (BDL) 1 saat 19 dakika