Basketbol + İngilizce Yaz Okulu – Amerika

Basketbol’a duyulan ilgi, Amerika’da 1800’lü yıllarda oynanmaya başladığından beri hızla büyümektedir.  Artan popülaritesiyle birlikte bir çok gencin tutkusu haline gelmiştir. Hızlı bir tempoya sahip olan  bu spor, uluslararası yıldızlardan Jeremy Lin ve Marc Gasol şovlarının yakalamış olduğu şöhretten de görüldüğü gibi, şimdilerde dünyanın en popüler sporlarından biri olmayı başarmıştır. Boston şehri, Larry Bird ve Paul Pierce gibi dünyaca ünlü oyuncuları ile birlikte birçok NBA şampiyonluğu kazanan efsanevi takım Boston Celtics’in ana yurdudur.

Basketbol ve İngilizce yaz okulu programı, bu sporun kalbinin attığı büyüleyici Boston şehrinde, Fisher College kampüsünde sunulmaktadır. Hem İngilizcesini geliştirmek hem de basketbol tekniklerini ilerletmek isteyen öğrencilerin bu hedeflerini gerçekleştirmeye yardımcı olacak biçimde tasarlanmıştır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Basketbol + İngilizce Yaz Okulu programı, haftada 18 saatlik İngilizce dersleri ve haftada 12 derslik basketbol derslerini içeriğinde barındırmaktadır. Basketbol Yaz Okulu programına katılım sağlayan öğrencilere üniversite ekibi ve mezun öğrencilerin koçluğu eşliğinde basketbol tekniklerini geliştirmek üzere eğitim almaktadırlar.

Aynı zamanda, yerel öğrenciler de oyunlara katılır ve böylece katılımcılar farklı seviyelerde ve farklı uluslardan öğrencilerle karşı karşıya rekabet etme imkanını yakalarlar.

GEZİLER

Gezi içerikleri hem eğlence, gezme ve görme amaçlı olup, hem de öğrencilerin basketbol tutkularını besleyecek niteliktedir. Önceden planlanmış geziler arasında TD Garden Stadium ve Sports Museum, Newburry Street, Freedım Trail, Faneuil & Quincy Market, Boston Duck Tour ve Six Flags Amusement Park gezisi yer almaktadır. Ayrıca, isteğe bağlı olarak gerçekleşecek olan bir New York seyahati ve New England Akvaryumuna gezi ile gerçekleşecek olan bir balina izleme aktivitesi seçeneği de mevcuttur.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 30 Haziran – 20 Temmuz 2020
07 Temmuz- 27 Temmuz 2020
14 Temmuz – 3 Ağustos 2020

KONAKLAMA: Yurt (çift kişilik odada paylaşımlı banyo)

DERS SAATLERİ: 18 ders saati İngilizce + 12 ders basketbol

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15+

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

30 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Amerika

ŞEHİR

Boston

KAMPÜS

Fisher College

KONUM

Boston 9 dakika
Logan Havaalanı (BOS) 10 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.