DNA Bilimi Yaz Okulu

DNA Bilimi Yaz Okulu’nu sunan Connecticut’taki Hotchkiss Okulu, Lakeville’de bulunan bir yatılı okuldur. 1891’de kurulmuş olan okul, 9 ve 12’nci sınıf öğrencilerine ayrıcalıklı bir akademik eğitim ortamı sağlar. Hotchkiss Okulu’nda eğitim alan öğrencilerin bazıları programa Amerika Birleşik Devletleri’nden katılırken bazıları da dünyanın dört bir yanından Connecticut’a gelen uluslararası öğrencilerdir. Hotchkiss Okulu mezunları en seçkin üniversitelerin ve kolejlerin çoğundan kabul alırlar.

Hotchkiss Okulu, yaz aylarında, çevre bilimi, piyano, film veya robot mühendisliği gibi öğrencilerin heyecan duyacakları farklı konularda yaz okulu programları sunar.  Bu sayede öğrencilerin tutku ve meraklarını keşfetmesine yardımcı olur. Hotchkiss Yaz Portalları, orta ve lise çağındaki öğrencilerin yeni şeyler denemelerine fırsat vererek onlara farklı beceriler kazandırmayı hedefler. Eğitim programı direktörü Bill Fenton, Hotchkiss Okulu’nda Fizik ve Astronomi alanında öğretim görevlisidir ve 2016 yılında Berkshire Taconic Vakfı’ndan James C. Kapteyn Ödülünü almıştır. New England yatılı okulunda konaklayan öğrenciler iki veya üç haftalık bir eğitim alarak çeşitli aktivitelere katılım sağlarlar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

DNA Bilimi Yaz Okulu eğitim programı, uygulamalı modern moleküler biyoloji konusunda tutkusu olan ve gelecekte lise veya üniversite düzeyinde araştırma fırsatlarını yakalamak isteyen öğrenciler içindir. Eğitim programı ile birlikte DNA bilim dünyasına katılan öğrenciler, neredeyse bütün zamanlarını, moleküler biyolojinin en güncel tekniklerini öğrendikleri laboratuvarda geçirirler.

İlk önce gen klonlayan öğrenciler daha sonra kodlanmış proteini arındırma işlemini gerçekleştirirler. PCR kullanarak Geobacillus stearothermophilus’dan gelen amilaz geni üzerinde çalışacak olan öğrenciler, gen klonlama tekniklerini öğrenirler. DNA Biliminin ve biyo-teknoloji endüstrisinin kalbinde yatan çeşitli teknikleri öğrenen öğrenciler DNA bilim dünyasına sağlam bir giriş yaparlar.

EK BİLGİLER

TARİH: 12 – 26 Temmuz 2020

SEVİYE: Elektroforez, mikropipetleme, kromatografi, santrifüjleme ve steril teknik gibi DNA bilimi araç ve teknikleriyle ilgili daha önce bazı deneyime ihtiyaç duyulmaktadır. Bu dersi almadan önce, Uygulamalı DNA Bilimi Yaz Okulu’nın bir önceki dersinin tamamlanması, öğrencilerin lise düzeyinde biyoloji ve / veya kimya dersi almış olmaları önemli bir avantaj sağlar.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13 +

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

25 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Lakeville, CT

KAMPÜS

The Hotchkiss School

KONUM

Bradley Uluslararası Havalanı (BDL) 1 saat 19 dakika