Geri

English For The Future (Capital) | Royal Halloway

Royal Holloway Üniversitesi’nde bulunan bu tarihi kampüs, öğrencilere güvenli bir konum sağlar, gençler için  modern küresel dünyadaki sorunlar hakkında merak uyandırarır. Güç ve sorumluluk duygusu ile zihinlerini genişletmelerini sağlar. Birleşmiş Milletlerin sürdürebilir gelişim programlarını izleyerek kritik düşünme problem çözme becerilerini geliştirirken, etraflarında sürekli gelişen dünyada nasıl harekete geçicekleri ve şekillendirebilecekleri hakkında geleceğin liderleri olarak söz sahibi olurlar. English For The Future, Future Thinking, Project For the Future olarak üç kategoride ders alırlar.

Öğrenciler Kraliçe Viktorya tarafından 1886’da açılmış olan, içersinde; kafe, yemek salonu, şapel ve resim sergisi bulunan Founder Hall binasında tek kişilik odalarda konaklama imkanına sahiptir. Akşam aktiviteleri olarak;Football, Card Games, Dance, Dodgeball, Fashion Design, Rounders, Arts and Crafts, Singing ve  Volleybal imkanlarına sahiplerdir. Akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal hayatlarına katkı sağlamak için;  Adventure Sports, Essay Writing, Public Speaking ,Watersports gibi aktiviteleri tercih edebilirler.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Royal Holloway’de A2 ile C2 arasında beş İngilizce seviyesi mevcuttur.21 saatlik ders içeren bu yenilikçi program gençler için özel olarak tasarlanmıştır. Geleceğin liderleri olmak ve bazı adımlar atmak için öğrencilerden günümüz dünyasındaki problemleri çözme yolunda fikir üretmeleri beklenir. Öğrenciler bu programda en büyük konuları tartışıp, küresel zorluklar ve çalışmalarını üniversite bağlamında ilerletmek için fırsat yakalayacaklardır.

ENGLISH FOR THE FUTURE

Haftada 10 saat olan bir programdır. Gelecek oturumları için sabah dört genel dil  yeteneğini geliştirmeye yönelik aldıkları İngilizce dersinden sonra
karşılaştığımız küresel sorunlara özel olarak odaklanırlar.
Programın bir parçası olarak öğrenciler, TED Talks izleyerek ve kendi konuşmalarını hazırlayarak sunum becerileri sürdürülebilirlik  ve küresel sorunlarlarla ile ilgili kelime dağarcıklarını genişletirler.

 

FUTURE THINKING

Haftada 4 saattir. Bu oturumlar öğrencileri Cuma günü yapıcakları olan münazaralara hazırlar. Öğrenciler global problemlerle ile ilgili Birleşmiş Milletler sürdürülebilirlik standartlarına uygun internet araştırması ve beyin fırtınası yaparlar. Buldukları çözümleri tartışıp değerlendirirler.

 

PROJECT FOR THE FUTURE

Kalan 6 saatlerini bu eğitim ile devam ettirirler. Öğrenciler 2030 Gündeminde olacak olan sürdürülebilir kalkınma hedeflerinden biri olarak
yoksulluğu ve açlığı sona erdirmek, gezegeni korumak, barışı teşvik etmek, cinsiyet eşitliğini sağlamak ve kadınlar üzerinde kurulan güç unsurlarını ortadan kaldırmak gibi konuları baz alıcaklardır. Daha sonra sonuçlarını;  bir blog yazısı  veya haber hikayesi yazarak, bulgularını analiz ederek veya bir taslak oluşturup bunu sergileyerek sunacaklardır.Bu oturumlar sadece öğrencilerin konuşma ve
iletişim becerileri değil, aynı zamanda sosyal ve kişilerarası beceriler
hem de geleceğe dair bakış açılarını genişletmektedir. Tüm bu rekabet dolu ve hırslı sürecin sonunda kazanan sınıf ve öğretmen küçük bir ödül töreni ile ödüllendirilecektir.

GEZİLER

2 Tam Bir Yarım Gün Gezi:

London Museum

The Science Museum

British Museum,

National Art Gallery ya da SOAS workshop

Westminster

London Eye

Tower Bridge

Borough Market

Buckingham Palace

Tower Bridge, Natural

History Museum ve Tate Modern

Brighton

Oxford Radcliffe Camera

Cambridge

King’s College or Canterbury

Brighton Pier

Greenwich

Maritime Museum

Chichester Cathedral

 

EK BİLGİLER

TARİH:  2 Temmuz – 5 Ağustos 2023

DERS SAATLERİ:  21 ders saati İngilizce

KONAKLAMA: Yurt (tek kişilik oda )

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13-17

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

21 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Royal Halloway

KAMPÜS

University of London

KONUM

Londra 1 saat 13 dakika

Windsor 13 dakika

Gatwick Havaalanı (LGW) 57 dakika

Heathrow Havaalanı (LHR) 9 dakika