Geri

EXPLO – StartUp

Bir öğrencinin geliştirdiği fikir Instagram ya da Facebook kadar başarılı olabilir mi? Öğrenciler, buna Explo StartUp programında karar verebilirler. Günümüzde, onca iyi fikir varken sadece bazıları başarılı işlere dönüşüyor. Explo’nun sunduğu Geleceğin Liderleri için tasarlanmış olan Genç Yenilikçi İşletme programı ile öğrenciler hayallerindeki fikri inşa etmeye başlarlar. Yeni bir iş kurmak, zorlu bir süreçtir ve Explo Start Up ile öğrenciler fikirlerini doğru şekilde kullanabilecek becerileri elde ederler.

EĞİTİM PROGRAMI

Explo StartUp, öğrencilerin sağlam bir iş modeli geliştirmesini ve bu modeli işleyen bir sisteme dönüştürmek için gereken donanımı elde etmelerini hedefler. Explo Start Up’ın sunulduğu Wellesley kampüsü 500 dönümlük bir alan üzerine kurulmuştur. Kampüs; hem entelektüel hem de sosyal anlamda öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Büyük düşünmeye teşvik edilen öğrencilerin mevcut bir fikri olabilir ve bunu geliştirmek için çalışırlar. İlhama ihtiyacı olan öğrenciler ise gruplar halinde çalışarak yeni fikirler üretirler. Öğrenciler, daha sonra, endüstri liderlerinin ana merkezlerini ziyaret ederek profesyonellerle tanışırlar. Pazarlama kampanyalarının geliştirmesi sürecini yakından takip ederler. Sonrasında sahip oldukları fikri ya da ürünü nasıl satabileceklerine odaklanan öğrenciler, slogan ve logolar geliştirler ve pazar değerlendirmesi yaparlar. Tüm bunların sonunda ise gerçek bir iş planı geliştirirler.

GEZİLER

Yeni fikirleri ve şirketleri keşfetme imkanı bulan öğrenciler en başarılı girişimcilere erişim sağlarlar. Beyin takımı ile etkileşim halinde olan öğrenciler şirketlerin ana merkezlerine giderek genel başarı da önemli rol oynayan faktörleri uzmanlarla birlikte gözden geçirirler.

Planlarını melek yatırımcılara sunan öğrenciler başarılı iş geliştirme merkezlerinde, girişimci CEO’lar ile analizler yaparlar. Böylece, edinmeleri gereken becerilerin farkına vararak, iş modellerini daha da geliştirirler. Gerçek hayatta girişimcilerle ve risk sermayedarları ile network kuran öğrenciler değerli bir hayat tecrübesi edinir. Eğitim programının sonunda öğrenciler jüriye geliştirdikleri iş planını sunarlar.

EK BİLGİLER

14 Temmuz – 27 Temmuz 2020

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15-18

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

20 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Wellesley, Massachusets

KAMPÜS

Wellesley College

KONUM

Logan Havaalanı (BOS) 38 dakika