Geri

Geleceğin Bilim İnsanları BSS

BSS, Scientists of the Future programı Herstmonceux kampüsünde sunulmaktadır. Herstmonceux, Eastbourne’a çok yakın 121 hektarlık ormanlık alan ve bahçelerden oluşan arazi içerisinde 300 dönüm üzerinde kurulu olan bir 15. yüzyıl kalesidir. Akademik yıl boyunca, okul Queens Üniversitesi Kanada’nın İngiltere merkezi olarak hizmet vermektedir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

BSS, Scientists of the Future programı Herstmonceux kampüsünde sunulmaktadır. Herstmonceux, Eastbourne’a çok yakın 121 hektarlık ormanlık alan ve bahçelerden oluşan arazi içerisinde 300 dönüm üzerinde kurulu olan bir 15. yüzyıl kalesidir. Akademik yıl boyunca, okul Queens Üniversitesi Kanada’nın İngiltere merkezi olarak hizmet vermektedir. Bu program öğrencilere; Temel İngilizce eğitimine ek olarak bilim odaklı dersler sayesinde geleceğin biyologları, kimyagerleri, kodlamacıları, doktorları, çevre bilimcileri, epidemiyologları, jeologları, matematikçileri, fizikçileri ve psikologları olma yolunda ilham kaynağı olmaktadır.

Scientists of Future programı, Temel İngilizce ve Bilim 1-2 derslerinden oluşmaktadır. Kodlama öğrencileri hariç öğrenciler her hafta kendi etkinlik alanına göre 2 bilim dalı tercih edebilir. Bu bilim dalları arasında:

Biyoloji’de Çevremizdeki Dünyayı Anlama

Kimya’da Labaratuvar’da Yaşam

Klinik Anatomi

Kodlama

Ekoloji’de Dünya’da Yaşam

Epidemiyoloji’de Virüs ve Hastalıklar

Jeoloji’de Dünya’dan Mars’a

Matematik ve Fizik’te: Formülleştirme Analiz ve Modelleme

Patoloji’de DNA

Adli Tıp

Psikoloji gibi oldukça zengin içeriğe sahip alanlar bulunmaktadır.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 25 Haziran – 5 Ağustos 2023

GEZİLER: Apothecary Garden, Magic Garden, Shakespeare Garden, Elizabethan Garden ve Sundial & Rose Garden, Eastbourne ve Brighton Pier, Alton Kulesi, Cambridge.

SEVİYE: Öğrencilerden akıcı İngilizce konuşmaları beklenir.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

16 – 20

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

25 saat

KONAKLAMA

Yurt (İki kişilik)

ŞEHİR

Eastbourne, İngiltere

KAMPÜS

British Summer School, Herstmonceux

KONUM

Heathrow Airport (LHR) 2 saat
Gatwick Airport (LGW) 1 saat 30 dakika