Geri

BEDE’S Brighton Yaz Okulu

İngiltere’de, Brighton şehri yakınında yer alan yemyeşil ormanlarla çevrelenmiş Sussex Üniversitesi kampüsü, ulusal park içerisinde yer alan tek kampüstür. Ödüllü mimarisiyle, geniş yeşil alanlara sahip olan kampüs, Hove ve Brighton şehirlerine trenle birkaç dakikalık mesafededir. Gelecek için İngilizce (English for the Future Coast ) haftada 21 saatlik derslerden oluşan eğitim programı ile, akademik birikimlerini yeniden şekillendirmek isteyen veya profesyonel hayata daha donanımlı bir şekilde hazırlanmak isteyen genç yetişkinlere, gelecek için özel olarak tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra Pathways to Higher Education PRogramı ile öğrenciler haftada 25 saat İngilizce dersi alıp dilerlerse IELTS sınavına da girebilirler.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

İki programın da kendine özgü farklılıkları bulunmaktadır. English For The Future Coast programında öğrencilerin 15-17 yaş aralığında olup haftada 21 saat ders almaları ve en az A2 seviyesinde İngilizce’ye sahip olmaları gereklidir. Pathways to Higher Education biraz daha üniversiteye hazırlık olarak düşünülebilir. Öğrenciler burada 16-20 yaş aralığında olabilirler. En temel fark ise B2 seviyesinde İngilizce’ye sahip olmalarıdır. Dileyen öğrenci bu programın sonunda IELTS sınavı alarak üniversite başvuru adımlarından biri olan bu önemli sınavı tekrar almak durumunda kalmazlar. Sunulan dersler arasında, hem öğrencilerin akademik ve profesyonel olarak etkin iletişim kurma stratejileri geliştirmelerine, hem de teorik bilgilerle desteklenen ve belirli kariyer ve mesleklerde pratik anlayış edinmelerine yardımcı olan, İngilizce Becerileri, İletişim Becerileri ve Profesyonel Beceriler yer almaktadır. Profesyonel Beceriler’in konuları arasında Koçluk, Girişimcilik, Finans, Uluslararası Politika, Hukuk, Yönetim , Tarih, Sağlık ve Beslenme ve Modern Psikoloji yer almaktadır. Eleştirel Düşünme, Uzlaşma, Yönetim Raporu Hazırlama, Toplantı Yürütme, Münazara, Sunum, Yaratıcı Yazma, Makale Yazma ve Problem Çözme konuları İletişim Becerileri konularıdır. Öğrenciler, eğilimlerine göre İletişim Becerileri ve Profesyonel Beceriler konularının her birinden 4, toplamda 8 tane tercih yaparlar.

Bununla birlikte, uluslararası çapta tanınan bir kalifikasyon elde edip, Birleşik Krallık’ta üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için iki hafta süreli yoğun IELTS’e hazırlık kursu ve sonrasında sınavı imkanı da mevcuttur.

GEZİLER

Eğitim programın içeriğinde cumartesi ve pazar tüm günü kapsayan geziler planlanmıştır. Geziler, Londra ve Brighton şehirlerinde yer alan tarihi kale, müze ve popüler turistik mekanlardan Tower of London, Camden Market veya müzikal tecrübesi ile çevreyi ve kültürü tanıtmayı hedefler.

EK BİLGİLER

TARİH:  2 Temmuz – 5 Ağustos 2023

DERS SAATLERİ:  Haftada 25 kez derslerden birini. (10 saat İngilizce sözcük, 5 saat iletişim kuralı, 10 saat ise profesyonel beceri derslerine ayrılmaktadır.)

GEZİLER:  Her hafta 1 tam + 2 yarım gün gezi

British Museum, Buckingham Sarayı, London Dungeon, London Eye, Londra Hayvanat Bahçesi, Madame Tussauds, Ulusal Galeri, Ulusal Portre Galerisi, Doğal Tarih Müzesi, Bilim Müzesi, The Shard, Thorpe Parkı, Londra Kulesi, West End Müzikali, Westminster Abbey, Cambridge , Canterbury, Guildford.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15-17 / 16-20

SÜRE

2 veya 3 hafta

EĞİTİM

21 saat / 25 saat

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Brighton

KAMPÜS

University of Sussex

KONUM

Londra 87 km.
Gatwick Havaalanı (LGW) 48 km.
Heathrow Havaalanı (LHR) 111 km.

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.