Harvard Üniversite Tecrübesi

HARVARD ÜNİVERSİTE TECRÜBESİ, Amerika’nın Boston şehrindeki Cambridge kasabasında yer alan, Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 9, 10 ,11 ve 12’nci sınıf öğrencilere sunulan akademik içerikli bir yaz okulu eğitim programıdır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Harvard Üniversite Tecrübesi yaz okulu programı, içeriğinde 9 farklı ders seçeneği sunmaktadır. Sunulan dersler; Amerikan Tarihi, Bilgisayar Bilimleri, Yönetim ve Politika, Uluslararası Hukuk, Tıp, Nöropsikoloji, Hastalık Biyolojisi, Konuşma + Münazara ve Ekonomi dersleridir. Dersler Harvard Üniversitesi, Boston Üniversitesi, Boston Koleji, Tufts Üniversitesi gibi önde gelen üniversitelerden akademisyenler tarafından sunulan, Boston çevresinde Dünya İş, Yayıncılık, Bilim ve daha da fazla dalda büyük isimlerin konuşmacı olarak katıldığı eşsiz bir programdır.

Öğrenciler, entelektüel ve kültürel gelişim dersleri, aktiviteler ve sporu bir araya getiren bir günlük plan çerçevesinde eğitim programdan fayda sağlamaktadırlar. Öğrenciler ayrıca üniversite kabul ofisinden görevliler ile bir araya gelirler. Böylece, üniversite ziyaretleri ve workshoplar ile Amerikan Üniversite sistemi ve yaşantısını yakından öğrenme şansına sahip olurlar. Her yıl programda pek çok farklı alanda başarılı kadın ve erkek konuşmacılar davet edilmektedir. Örnek konuşmacılar; Randall Kennedy (Harvard Üniversitesi Profesörü), John Stauffer (Harvard Üniversitesi Profesörü)

Öğrenciler aşağıda yer alan derslerden 1 ana bir de yan dal belirleyerek, ana dal için haftada 6 sabah dersi alırken, yan dal için 3 öğleden sonra dersi almaktadır. Ana alan dersi sınıf dışında ödev, proje hazırlama ve sunma gibi sınıf dışı çalışma gerektirmektedir. Yan alan dersleri ise sınıf dışı çalışma gerektirmemektedir. Yan alan dersleri genellikle yeni bir alanda, tanışma dersi olarak katılımcının daha önce almadığı bir alandan seçilmektedir. (Amerikan Tarihi, Hastalık Biyolojisi, Bilgisayar Bilimleri, Ekonomi, Devlet Politikası, Uluslararası Hukuk, Tıp, Nöropsikoloji, Üniversite Başvurularında kendi Markanızı Yaratmak (Building your Brand for College), Topluluk Önünde Konuşma)

GEZİLER

Kenmore Square, Boston Üniversitesi kütüphanesi, Fenway Park, Quincy Market, Boston Limanı, New England Akvaryumu, Boston Güzel Sanatlar Müzesi, Boston Senfoni Orkestrası konseri, Freedom Trail.

Ayrıca, eğitim programı bitiminde, isteğe bağlı olarak, 4 gün süreli New York seyahati eklenebilmektedir.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 25 Haziran – 22 Temmuz 2020

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

16 – 18

SÜRE

4 hafta

EĞİTİM

27 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Amerika

ŞEHİR

Boston

KAMPÜS

Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi
(Harvard Law School)

KONUM

Boston Logan Uluslararası Havaalanı (BOS) 20 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.