HARVARD Üniversitesi Yaz Okulu

Lise öğrencileri için yaz programları düzenleyen dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi, yaz aylarında 15-18 yaş arasındaki öğrencilere gerçek bir Harvard tecrübesi için kapılarını açıyor. Yazlarını Harvard’da geçiren öğrenciler üniversite düzeyinde çeşitli dersler alıp, farklı konular keşfedebilir ve farklı milletlerden arkadaşlarıyla birlikte yaşayıp, üniversiteye hazırlanabilirler. Harvard Üniversitesi Yaz Okulu programı, öğrencileri akademik ve sosyal açıdan başarılı bir üniversite deneyimi için bir sonraki aşamaya hazırlamak üzere tasarlanmıştır. Bu tecrübe ile öğrenciler dünya görüşlerini genişletirler, dünyanın her yerinden yeni insanlarla tanışıp, değerli bilgi ve beceriler kazanırlar. Amerika’nın en hareketli ve tarihi kentlerinden biri olan Boston şehrini de keşfetme fırsatı bulan öğrenciler destekleyici bir ortamda üniversite hayatlarının nasıl olacağını tecrübe ederler.

Eğitim programı, dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler için dinamik ve destekleyici bir akademik ortam sağlar. Harvard Üniversitesi’nde derslere katılan, kampüste yaşayan ve eğlenceli gezi ve etkinliklerin keyfini çıkaran öğrenciler üniversite ortamına alışırlar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

HARVARD Üniversitesi Yaz Okulu , Harvard kampüsünde sunulan ve entelektüel merak uyandıran kredisiz dersleri içeriğinde barındırır. Öğrenciler, Amerikan yasaları, felsefesi, halkla konuşma, fen bilimleri ve yazı yazma gibi konuları keşfedebilirler. Eğitim programının temel özelliği üniversite öncesi öğrencilere üniversite ortamını deneyimleme üzerine kurulmuştur. 100’den fazla kredisiz (non-credit) ders seçeneği arasından ilgi alanlarına göre seçim yapan öğrenciler ayrıca sınıf toplantıları ve çeşitli üniversite öncesi etkinliklere de katılırlar.

Öğrenciler, Harvard Üniversitesi’nde geçirdikleri süre boyunca günde üç saat derslere katılırlar. Daha sonra üniversiteye hazırlık workshopları veya takım oluşturma etkinliklerine katılan öğrenciler akşamları yemek salonunda yemek yerler ve çeşitli sosyal aktivitelere katılırlar. Eğitim programı sayesinde öğrenciler eleştirel düşünme ve kendinden emin bir şekilde iletişim kurma yeteneklerini geliştirirler. Okulda, üniversitede ve kariyerlerinde onlara başarı getirecek çeşitli beceriler elde ederler.

Eğitim programına katılan öğrenciler Harvard Square yakınlarındaki tarihi bir binada konaklarlar. Harvard Üniversitesi Yaz Okulu, sunulan derslerin ötesinde, entelektüel olarak teşvik edici aktiviteler sunmaktadır. Öğrenciler Harvard uzmanları tarafından sunulan renk körlüğünün psikolojisi, dünya edebiyatı, düşük gelirli Amerikalıların sağlık politikaları ve mutluluk bilimi gibi konularda çeşitli workshoplara katılma fırsatına sahip olurlar. “Amerika’nın Üniversite Şehri” olarak bilinen Boston, dünyanın saygın enstitüleriyle doludur. Ayrıca, öğrenciler MIT, Boston Üniversitesi ve Tufts Üniversitesi dahil yerel üniversitelerdeki kabul danışmanlarıyla görüşme ve konuşma fırsatına sahip olurlar. Eğitim programı bir Cirque du Soleil performansı, Fenway Park’ta Red Sox oyunu ya da Bilim Müzesi gezisi gibi eğlenceli aktivite ve gezileri içerir.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 28 Haziran – 10 Temmuz 2020

12 Temmuz – 24 Temmuz 2020

26 Temmuz – 7 Ağustos 2020

KABUL: Kabil komitesi, akademik odaklı bir motivasyon, olgun ve öğrenmeye istekli kabul edilebilir için uygun bulmaktadır. 2019 veya 2020’de mezun olacak, 1 Aralık 2017 tarihinde en az 15 yaşını doldurmuş ve 31 Temmuz 2018 tarihinde önce 19 yaşına basmayan sırada kabul için tercih edilir. İngilizce ana dili olmayan şeylerimi yapabilirsiniz. TOEFL iBT veya IELTS dil yeterlilik sınavı skorlarını göndermelerini istiyor. Başarılı adayların puanları TOEFL sınavında 103’ün üstünde ve yazılı olduğu 25’in. Yazılıştı IELTS en az 7,5 puanlandı. Cambridge English Sınavı veya TOEFL iTP skorları kabul edilmiyor. Ayrıca, bir danışman raporu ve öğrenci ders dökümleri

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15-18

SÜRE

2 / 4 / 6 hafta

EĞİTİM

haftada 20 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Boston

KAMPÜS

Harvard Üniversitesi

KONUM

Boston Logan Uluslararası Havaalanı (BOS)
10 dakika