Geri

IB Diploma Hazırlık @MIT + HARVARD

IB Diploma Hazırlık Yaz Okulu, Amerika’nın en köklü üniversitelerinden olan Harvard ve MIT Üniversiteleri kampüslerinde sunulur. Harvard Üniversitesi kampüs yurtlarında konaklayan öğrenciler MIT Üniversitesi’nde derslere katılırlar.

IB Diploma Hazırlık Yaz Okulu, 21 yıldır dünyanın dört bir yanından gelen IB Diploma programına hazırlık yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmış bir eğitim programıdır. Yaz tatilinden en iyi şekilde yararlanan öğrenciler, IB programına hazırlanırken deneyimli ve uzman eğitmenlerden eğitim alırlar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Öğrencilerin IB Diploma programında başarılı olması için gerekli tüm konularda gelişimini hedefleyen 3 hafta süreli eğitim programı 45 saatlik sınıf içi eğitim sunar.

Sabah Dersleri 

IB Essentials: IB’ye genel bir bakış ve IB diplomasından en iyi şekilde nasıl yararlanılabileceğini aktarır. Bu sınıf, IB’nin Akademik Dürüstlük çerçevesinde bağımsız araştırma becerileri ve araştırmaya dayalı öğrenme gereksinimlerine genel bir bakış sağlar.

IB Uzmanı: Öğrencilerin IB çekirdek puanlarını en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış olan bu ders gelişmiş akademik yazı ve araştırma becerilerine odaklanır. Öğrenciler, akademik araştırmalar yapar ve bulgularını akademik bir şekilde sunarlar.

Matematik: Sınıf, öğrencilere IB Diploma Matematik programını başlatmak için gerekli bilgileri vermek ve onlardan gelecek iki yıl boyunca bu konudaki özgüvenlerini ve uzmanlıklarını geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ayrıca, gerekli olan Matematik araştırması becerileri tanıtılacaktır.

İngilizce: Öğrenciler, bu sınıfta hem edebi analiz hem de makale yazma becerilerini geliştirme üzerine çalışarak eş zamanlı olarak dil becerilerini geliştirirler.

Theory of Knowledge: Bu sınıf, öğrencileri eleştirel düşünme, sosyal ve kültürel çevrelerini değerlendirme, bilginin doğasını anlama konularında geliştirmeyi hedefler. Farklı görüşlere sahip olabilecek sınıf arkadaşlarıyla birlikte hoşgörü ve anlayış çerçevesinde bir tartışma ortamı sağlar.

Seminerler: Pazartesiden perşembeye her gün farklı bir konu sunulur ve öğrenciler istedikleri sayıda oturuma katılabilirler.

Öğrenciler, öğleden sonra hazırlanan aktivite ve gezi programına dahil olabilir ya da ihtiyaç ve beklentilerine uygun ekstra ders seçeneklerinden faydalanabilirler. Öğleden sonra sunulan seçenekli dersler ise; Amerikan Üniversitelerine Hazırlık dersi, Boston Keşfi, Spor, Yaratıcı Yazma, Liderlik Becerileri ve Kişisel Kariyer Danışmanlığı adlı derstir.

Öğrenciler, Harvard Üniversitesi kampüs yurtlarında tek kişilik odalarda konaklar. Her gün okul servisi ise MIT kampüsüne giderek derslere katılırlar. Hafta içi 4 öğleden sonra ise Tiyatro, Tenis, Fotoğrafçılık, Doğa Liderliği ve Eskrim seçmeli ders alternatiflerinden birinden ders alırlar.

Seçmeli dersleri takiben planlanan öğleden sonra aktivitelerine ek olarak her Cumartesi tam gün şehir gezileri ve Pazar günleri ise seçenekli workshoplar organize edilmektedir.

EK BİLGİLER

TARİH:  29 Haziran – 19 Temmuz 2020

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13-18

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

toplam 40 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Boston

KAMPÜS

Harvard Üniversitesi + MIT

KONUM

Boston Logan Uluslararası Havaalanı (BOS)
10 dakika
John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı (JFK)
3 saat 30 dakika