iOS Dünyasına Giriş @ORA

Hiç şüphesiz, son 10 yılda akıllı telefonlar ve içerdiği uygulamalar yaşam şeklimizi değiştirmemize sebep oldu. Harita tabanlı uygulamalar, kaybolduğumuzda yönümüzü bulmamıza yardımcı olurken; çeviri ve dil uygulamaları ile iletişim kurmamız daha kolay hale geldi. Uygulama geliştirme alanında edinilen bilgi ve beceriler yalnızca teknoloji alanında bir kariyer planlayanlar için değil aynı zamanda diğer alanlarda çalışmak istiyen öğrenciler için de yararlıdır. Akıllı telefonların hayatımızı ne şekilde yaşadığımızı yönettiği bir dönemde, onların nasıl geliştirildiğini öğrenmekte oldukça faydalı olabilir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

iOS Uygulama ve Geliştirme Dünyasına Giriş programının temel amacı, öğrencilerin bilgisayar programlama alanında ve özellikle de iOS mobil uygulama geliştirme konusunda motive olmalarına yardımcı olmaktır. Eğitim programı, öğrencilerin uygulama geliştirme yaşam döngüsü (ADLC) hakkında farkındalık geliştirmelerine yardımcı olarak bir uygulama geliştiricinin meslek hayatının nasıl olacağına dair ipuçları verir. Başarılı olmak için gerekli temel becerileri aktarmayı hedefleyen bu 2 haftalık eğitim programı öğrencilere sıfırdan bir iOS mobil uygulaması geliştirmek için gereken becerileri kazandıracaktır. Öğrencilere en iyi uygulamalar tanıtılacak ve sözdizimi, nesne yönelimli ilkeler, bellek yönetimi ve işlevsel kavramlar hakkında bilgiler aktarılacaktır.

Oxford Royale Academy’nin 13-15 yaş arası öğrenciler için tasarladığı iOS Uygulama ve Geliştirme Dünyasına Giriş adlı eğitim programında, öğrenciler mobil yazılım uygulaması geliştirme dünyası ile tanışır ve yeni ve güçlü bir dil olan Swift programlama hakkında temel bilgileri öğrenirler. Eğitim programı bitiminde öğrenciler kendi iOS uygulamalarını nasıl tasarlayacaklarını, oluşturacaklarını ve yayınlayacaklarını öğrenirler. Bu eğitim programının odak noktası, iOS donanım ve yazılımının dünyadaki popülerliğinden dolayı iOS uygulama geliştirmedir. (Android veya başka bir platform için uygulamaları nasıl kodlayacağınızı öğrenmek isteyen öğrenciler bizimle iletişime geçebilirler.) Hızla gelişen teknoloji ile birlikte milyonlarca kullanıcıya keyif veren ve kolaylık sağlayan heyecan verici cihazların üretildiği dünyamızda bir uygulama geliştiricisi olmak ve bu dünyanın bir parçası olmak öğrenciler için doğru bir seçim olacaktır. Teknoloji üzerine daha uzun soluklu eğitim almak isteyen öğrenciler, bu eğitim programı ile birlikte Bilgisayar Bilimleri veya Robot Bilimine Giriş programlarıyla birleştirmek isteyebilirler.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 05 Temmuz – 18 Temmuz 2020 (Balliol College, Oxford)
19 Temmuz – 01 Ağustos 2020 (Balliol College, Oxford)
02 Ağustos – 15 Ağustos 2020 (Balliol College, Oxford)

SEVİYE: Öğrencilerden akıcı İngilizce konuşmaları beklenir.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13 – 15

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

20 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Oxford / Cambridge

KAMPÜS

Oxford Üniversitesi (Bolliol College, Oxford)

KONUM

OXFORD
Stansted Havalanı (STN) 1 saat 45 dakika
Heathrow Airport (LHR) 55 dakika
Gatwick Airport (LGW) 1 saat 30 dakika

CAMBRIDGE
Heathrow Airport (LHR) 1 saat 30 dakika
Gatwick Airport (LGW) 1 saat 40 dakika