Geri

Astronomi Yaz Okulu @ Hotchkiss Astronomy

Bu programda teşhisten tasarıma ve uygulamaya kadar tıbbi müdahaleleri tecrübe edebileceksiniz. Tıbbi görüntüleri yorumlamayı ve bu bilgileri hayvan örneklerindeki hastalıkları ve yaralanmaları teşhis etmek için kullanmayı öğreneceksiniz. Simule edilmiş ameliyat gözlemleri ve tıp  uzamları ile yapacağınız çalışmalar ışığında günümüzde yaşanan en acil tıbbi zorlukların çözümünde biyomedikal teknolojisinin nasıl kullanıldığını da deneyimleme şansına sahip olacaksınız. Bu program sayesinde tüm süreci bir doktor, tıbbi görüntüleme uzmanı, biyomedikal mühendisi, cerrah ve ya rehabilitasyon terapisti gözüyle farklı açılardan deneyimleyebileceksiniz.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

EXPLO tarafından sunulan Biyomühendislik Yaz Okulu, kız öğrenciler için tasarlanmıştır. Eğitim programı kız öğrencilerin ileriye dönük düşünme ve yaratıcı bir bilim dalında eğitim almalarına imkan sağlar. Öğrenciler, çok sayıda yenilikçi şirket ve endüstriden gelen farklı insanlarla bir araya gelerek aldıkları bu eğitimde Wheaton koleji kampüsünün ödüllü bilim laboratuvarlarında STEM tabanlı kariyerlerini başlatırlar.

Wheaton College’ın konforlu kampüs ortamındaki bilim binasında teknoloji laboratuvarları, teknoloji donanımlı sınıflar, USDA onaylı bir Hayvan Araştırma Tesisi ve ağa bağlı mikroskoplar yer alır. Ayrıca, öğrenciler Wheaton’un atletik tesislerini (oyun alanları, tenis kortları, kapalı yüzme havuzu ve birden fazla spor salonu alanı dahil) erişim sağlarlar. Wheaton Koleji’nin olağanüstü imkânları, öğrencilere çeşitli ders dışı alanlarda yenilikler keşfetmeleri için de eşsiz bir fırsat sunar.

Kızlar için Biyomühendislik programına katılan öğrenciler, Boston şehrinde ve çevresinde yer alan, önde gelen laboratuvarları ve tesisleri ziyaret ederek çeşitli etkinliklere katılırlar. Aynı zamanda, Wheaton’ın Bilim ve Teknoloji Mars Merkezi’ndeki laboratuvarlarda profesör Ekstrom ile birlikte çalışırlar. Eğitimleri süresince dikiş ve diseksiyon dahil olmak üzere çeşitli tanı faaliyetleri uygularlar, kas aktivitelerini araştırıp ve kaydedip endüstri profesyonellerinin rehberliğinde tıbbi bir cihaz tasarlarlar, geliştirirler ve test ederler.

EK BİLGİLER

TARİH:  27 Haziran – 09 Temmuz 2021

11 Temmuz – 23 Temmuz 2021

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

14-17

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

Haftada 15 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Wheaton, Chicago

KAMPÜS

Wheaton Koleji

KONUM

Chicago şehir merkezi 1 saat
O’hare Uluslararası Havaalanı (ORD) 30 dakika