Astronomi Yaz Okulu @ Hotchkiss Astronomy

Yıllar boyunca STEM alanlarındaki cinsiyet farkını kapatmak için gösterilen çabadan sonra sorunun çözülmüş olduğunu düşünebiliriz. Bugünlerde pek çoğumuz kolej ve üniversitede okuyan düzinelerce genç kadını bilim laboratuvarında görmeyi bekliyoruz. Fakat halen tüm STEM alanlarındaki insanların sadece yüzde 24’ü kadın.
Massachusetts, Norton’daki Wheaton Koleji Biyoloji Profesörü Yardımcısı Laura Ekstrom’a göre şu anda bu derslerde koltukları dolduran kadın sayısı artıyor. Fakat kadınların çoğunluğu biyoloji ve kimyada. Bilgisayar bilimleri, fizik ve hatta matematikte sayıların yüksek olmadığını belirten Ekstrom hala sosyal normların tam anlamıyla kırılamadığını düşünüyor.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

EXPLO tarafından sunulan Biyomühendislik Yaz Okulu, kız öğrenciler için tasarlanmıştır. Eğitim programı kız öğrencilerin ileriye dönük düşünme ve yaratıcı bir bilim dalında eğitim almalarına imkan sağlar. Öğrenciler, çok sayıda yenilikçi şirket ve endüstriden gelen farklı insanlarla bir araya gelerek aldıkları bu eğitimde Wheaton koleji kampüsünün ödüllü bilim laboratuvarlarında STEM tabanlı kariyerlerini başlatırlar.

Wheaton College’ın konforlu kampüs ortamındaki bilim binasında teknoloji laboratuvarları, teknoloji donanımlı sınıflar, USDA onaylı bir Hayvan Araştırma Tesisi ve ağa bağlı mikroskoplar yer alır. Ayrıca, öğrenciler Wheaton’un atletik tesislerini (oyun alanları, tenis kortları, kapalı yüzme havuzu ve birden fazla spor salonu alanı dahil) erişim sağlarlar. Wheaton Koleji’nin olağanüstü imkânları, öğrencilere çeşitli ders dışı alanlarda yenilikler keşfetmeleri için de eşsiz bir fırsat sunar.

Kızlar için Biyomühendislik programına katılan öğrenciler, Boston şehrinde ve çevresinde yer alan, önde gelen laboratuvarları ve tesisleri ziyaret ederek çeşitli etkinliklere katılırlar. Aynı zamanda, Wheaton’ın Bilim ve Teknoloji Mars Merkezi’ndeki laboratuvarlarda profesör Ekstrom ile birlikte çalışırlar. Eğitimleri süresince dikiş ve diseksiyon dahil olmak üzere çeşitli tanı faaliyetleri uygularlar, kas aktivitelerini araştırıp ve kaydedip endüstri profesyonellerinin rehberliğinde tıbbi bir cihaz tasarlarlar, geliştirirler ve test ederler.

EK BİLGİLER

TARİH: 12 Temmuz – 26 Temmuz 2020

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

14-17

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

Haftada 15 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Wheaton, Chicago

KAMPÜS

Wheaton Koleji

KONUM

Chicago şehir merkezi 1 saat
O’hare Uluslararası Havaalanı (ORD) 30 dakika