Geri
Pennsylvania Üniversitesi'nde mimarlık yaz okulu

Mimarlık Yaz Okulu @ Penn

Mimarlık Yaz Okulu, Philadelphia’da yer alan Pennsylvania Üniversitesi’nde sunulur ve Pennsylvania Üniversitesi lisans mimarisi eğitim programı yaklaşımına dayanır. Öğrenciler, çeşitli mimari tasarım becerilerini öğrenirken aynı zamanda yaratıcı bir süreç geliştirmeleri için teşvik edilirler. Genç mimar adayları, Philadelphia’nın tarihi ve modern mimarisinden ilham alarak farklı teknikler geliştirirler ve öğrencikleri tasarım araçlarını kullanarak ortaya çıkardıkları tasarımlarla çeşitli denemeler yapmış olurlar. University of Pennsylvania School of Design tarafından sunulan, lise öğrencileri için tasarlanmış olan bu eğitim programı, öğrencileri üniversite yaşamına hazırlar ve portföylerini (portfolio) oluşturmalarına yardımcı olur. Eğitim programı, Pennsylvania Üniversitesi Mimarlık Programı’nın sunduğu programlara benzemektedir ancak lise öğrencilerinin yaş ve tecrübelerini göz önüne alarak yeniden şekillendirilmiştir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Mimarlık Yaz Okulu, stüdyo deneyimini ve tasarımın temellerini 2D ve 3D lise öğrencilerinin seviyesine uygun olarak tasarlanmış olan alıştırmalarla öğrencilere tanıtır. Sanat öğrencileri, serbest el çizimi, teknik çizim ve model oluşturma projeleri, çeşitli teknikleri ve materyalleri keşfetmelerine olanak tanır. Öğrenciler, kendi mimari tasarımlarını oluştururken, gelişmekte olan sayısal yazılımların ve dijital üretim yöntemlerinin (lazerle kesme ve 3D baskı gibi) nasıl kullanılacağını öğrenirler. Yaklaşık 10 kişilik stüdyolarda Penn’in öğretim üyeleri ile birlikte birebir çalışma imkanına sahip olurlar. Penn’in kampüsüne bakan güneş aydınlatmalı stüdyolarında çalışan öğrenciler, adeta profesyonel bir mimar gibi özel bir çalışma istasyonuna ve dolaba sahip olurlar.

Kampüste kalan öğrenciler için çeşitli akşam aktiviteleri yer alır. Öğrenciler, her akşam, kampüs içi veya kampüs dışı etkinliklere katılabilirler. Her hafta saat 16:00 – 19:00 saatleri arasında açık stüdyo zamanları sunulmaktadır. Bu saatler projeler üzerinde çalışmak ve o stüdyo öğretim asistanlarına danışmak için iyi bir fırsattır. Sunulan diğer akşam aktiviteleri arasında dans, King of Prussia veya Cherry Mill alışveriş merkezi, Philedelphia şehir merkezi turu, sinema, kampüs olimpiyatları, gazino gecesi ve bovling yer alır.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 28 Haziran – 25 Temmuz 2020

Çeşitli yerlere geziler planlanmıştır.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

14-18

SÜRE

4 hafta

EĞİTİM

Haftada 15 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Philadelphia

KAMPÜS

Pennsylvania Üniversitesi

KONUM

Philadelphia Uluslararası Havaalanı 8 dakika