NYC Küresel İş Liderliği Akademisi | Summer Discovery

İş Liderliği Akademisi, 1906 yılında kurulmuş olan Pace Üniversite’sinde 51 yıldır dünyanın her yerinden gelen öğrencilere eğitim programları sağlayan Summer Discovery tarafından sunulur. Geleceğin Liderleri için tasarlanmış olan Summer Discovery ve Pace Üniversitesi işbirliği ile sağlanan eğitim programı yüksek kalitede eğitim sağlar. New York ve Westchester County’de iki kampüslü özel bir üniversite olan Pace Üniversitesi’nin yaklaşık 13.000 öğrencisi vardır. Pace Üniversitesi’nin Lower Manhattan’daki kampüsü, South Street Seaport, Wall Street ve Broadway arasındaki Tribeca ve Finans Bölgesi sınırlarında bulunan merkezdedir. İdeal konuma sahip Pace Üniversitesi ile 51 yıldır işbirliği yapan Summer Discovery bugüne kadar yüzlerce lise öğrencisine inanılmaz yaz deneyimleri sağlamıştır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Dünya çapında kolay erişim ve hızla gelişen sosyal medya teknolojileri, insan etkileşimini ve organizasyon yapısını değiştirerek iş dünyasını yeniden tanımladı ve liderlik becerileri küresel bir boyut kazandı. Günümüzde etkili liderler, teknolojiyi ustalık ile kullanmalı ve yerel, ulusal ve küresel anlamda değişimi tetikleyecek her türlü bilgi ve beceriye sahip olmalıdır. Küresel İş Liderliği Akademisi, iş, eğitim ve ötesinde geleceğin liderlerini yetiştirmek üzere, onlara temel bilgi, beceri ve pratik araçlar kazandırmak üzere tasarlanmıştır. Öğrenciler, akademide öğrendikleri beceri tüm hayatlarında uygulayabilirler.

Dersler

21. Yüzyıl için İş Liderliği ve Yönetimi (Sabah Dersleri)

Başarılı bir organizasyon yürütmek için stratejileri araştıran öğrenciler, bugün liderlerin karşı karşıya bulunduğu kültürel, ahlaki ve etik ikilemleri tartışırlar. Liderlerin iş ortamında yaratıcılığı ve üretkenliği nasıl geliştireceğini ve olumlu bir değişim yaratabileceğini keşfederler. Gruplarda liderlik teorileri ve stilleri, yönetim rolleri, organizasyon yapıları, iş ahlakı ve standartları, iletişim ve iktidar ile liderlikteki cinsiyet ve kültürü özetleyen vaka çalışmalarını analiz ederler.

Küresel Liderlik Becerileri ve Sosyal Değişim Ajanları (Öğleden Sonra Dersleri)

Öğleden sonra dersleri, güçlü tartışmalar, son teknoloji şirketlere ve kuruluşlara gerçekleştirilen saha ziyaretleri ve konuk konuşmacıların aktardığı bilgilerden oluşur. Hızla değişen girişimcilik dünyasında günümüzün etkili liderlerinin sadece ilham vermekle kalmayıp, aynı zamanda farklı bir küresel ekonomide sosyal sorumluluk, sürdürülebilirlik, teknoloji ve iş etiği gibi konuları ele alan öğrenciler sabah dersinde öğrendikleri liderlik kavramlarını yeniden gözden geçirirler. Operasyonel iletişim, örgütsel ideolojiler, eleştirel yazma ve düşünme ve eylem planlaması gibi becerileri kullanarak bu ilkeleri uygulamayı öğrenirler. İşbirlikçi grup çalışması için diğer katılımcılarla birlikte ekip çalışması yaparak teorik bilgilerini pratik kullanıma dönüştürme imkanına sahip olurlar. Ayrıca, öğrenciler sınıf içi ziyaretçiler ve kampüs dışı ziyaretleri aracılığıyla iş ve organizasyon liderleri ile tanışırlar. Bu liderler arasında, bir yatırım bankacılığı şirketinin CEO’su, bir hayır kurumu vakfına mali danışman, Güney Afrika burs fonunun kurucusu, Derek Jeter Turn 2 Vakfı’nın direktörü yer alır. Öğrenciler, aynı zamanda, Ebola virüsünün ortadan kaldırılmasında rol oynayan bir yüksek teknoloji ürünü tıbbi veri şirketine ziyaret gerçekleştirirler. Diğer ziyaretler arasında Birleşmiş Milletler, Be Social Change ve Wall Street yer alır.

Tarihler: 29 Haziran – 26 Temmuz 2020
29 Haziran – 12 Temmuz 2020
14 Temmuz – 26 Temmuz 2020

GEZİLER

Eğitim programı içeriğinde kampüste yer alan bazı faaliyetleri, kampüs dışında gerçekleşen aktiviteleri ve hafta sonu gezilerini barındırır.

Hafta Sonu Gezileri

 • Manhattan çevrsinde bot turu
 • Statue of Liberty ve Ellis Island
 • Smorgasburg (Brooklyn)
 • Central Park
 • Yankees veya Mets beysbol maçı
 • Coney Island sahilleri

Kampüs Dışı Faaliyetleri

 • One World Observatory
 • Broadway Show
 • Müzeler
 • The Highline
 • Chelsea Market
 • Minyatür Golf
 • Bovling
 • Times Square
 • SoHo
 • 5th Avenue’de alışveriş

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15-18

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

Haftada 15-20 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

New York

KAMPÜS

Pace University Residence Hall

KONUM

LaGuardia Havaalanı (LGA) 1 saat
John F. Kennedy Havaalanı (JFK) 1 saat