Robot Bilimi Dünyasına Giriş

Robot bilimi, robotların dünyayı değiştireceğine inanılan bu zamanda devrimin bir parçası olmak isteyen, Bilim ve Teknoloji dünyasına giriş yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Oxford Royale Academy tarafından dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi kampüsünde sunulan eğitim programında öğrenciler Raspberry Pi kullanarak robot bir araba tasarlarlar. Tasarladıkları arabayı Python kullanarak programlayan öğrenciler eğitim programı süresince ultrasonik mesafe sensörleri gibi en yeni teknolojileri deneyimleme fırsatı bulurlar. Maksimum 10 kişilik sınıflarda eğitim alan öğrencilere haftada 20 saat ders verilir. 2017 yazında 135 farklı ulustan öğrenci ağırlayan Oxford Royal Akademi, 2 kez mükemmellik ödülü kazanmıştır. Çevresini tanımak için sensörlerini ve kodlarını kullanan aygıtlar olan robotları daha iyi tanıyan öğrenciler hem teorik hem de pratik açısından robot biliminde donanımlı hale geleceklerdir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Robot Bilimi Dünyasına Giriş Yaz Okulu, Bilim & Teknoji alanına ilgi duyan öğrencilere hem heyecan verici hem de aynı derecede önemli olan bir disiplinde pratik bilgi ve beceriler edinmelerine imkan tanıyan bir eğitim sağlar. Bu 2 haftalık eğitim programı boyunca öğrenciler robot bilimi temel teorilerini öğrenmeye başlarlar. Aynı zamanda, öğrenciler hareket etme, dönme, çizgileri takip etme ve engelleri algılama gibi birçok gelişmiş robot davranışını kontrol etmeyi öğrenirler.

Robot tasarımlarını oluşturmak için Raspberry Pi kullanmayı öğrenen öğrenciler sonrasında robotlarını hayata geçirmek için Python programlama dilini kullanarak kod yazmayı öğrenirler. Bu pratik geliştirmeye yönelik eğitime ek olarak, öğrenciler insansız araçlar hakkında tartışmalara katılırlar. Bütün öğrenciler, dersi başarıyla tamamladıktan sonra bir performans raporu ve mezuniyet belgesi alır. Ders boyunca katılımcılar değerlendirilir ve her öğrenci hem kendi performansları hem de tasarladıkları robotların performansları üzerinden değerlendirilir. Teknoloji üzerine daha uzun soluklu eğitim almak isteyen öğrenciler bu 2 haftalık eğitimi tamamladıktan sonra Bilgisayar Bilimleri eğitim programına da katılarak toplam 4 haftalık daha yoğun bir programa dahil olabilirler. Bu iki haftalık hızlı tempolu ve etkinlik temelli eğitim programında öğrenciler, uzman öğretmenlerinin rehberliğinde kendi robotlarında reaktif davranışlar üretmeyi öğrenerek robot dünyasını keşfe çıkarlar.

EK BİLGİLER

TARİHLER

  • 28 Haziran – 04 Temmuz 2020 (Uppingham School, United Kingdom)
  • 05 Temmuz – 11 Temmuz 2020 ( Uppingham School, United Kingdom)
  • 12 Temmuz – 18 Temmuz 2020 (St Mary’s School, United Kingdom)
  • 19 Haziran – 25 Temmuz 2020 (St Mary’s School, United Kingdom)
  • 26 Temmuz – 01 Ağustos 2020 (St Mary’s School, United Kingdom)
  • 02 Ağustos – 08 Ağustos 2020 (St Mary’s School, United Kingdom)
  • 09 Ağustos – 15 Ağustos 2020 (St Mary’s School, United Kingdom)

SEVİYE: Robot bilimi konusunda başlangıç ve orta seviyede olan öğrenciler  için uygundur. Öğrencilerden akıcı İngilizce konuşmaları beklenir.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ 

8-12

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

20 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Oxford / Cambridge

KAMPÜS

Oxford Üniversitesi (St Mary’s College)

Oxford Üniversitesi (Uppingdam College)

KONUM

OXFORD
Stansted Havalanı (STN) 1 saat 45 dakika
Heathrow Airport (LHR) 55 dakika
Gatwick Airport (LGW) 1 saat 30 dakika

CAMBRIDGE
Heathrow Airport (LHR) 1 saat 30 dakika
Gatwick Airport (LGW) 1 saat 40 dakika