Robotics Yaz Laboratuvarı

YAŞ

08-11
12-17

SÜRE

2 / 3 hafta

EĞİTİM

haftada 30 saat

KONAKLAMA

Yurt

EĞİTİM PROGRAMI

Robotics Yaz Laboratuvarı, İngiltere’de bir sahil şehri olan Devon’da yer alan Shebbear College kampüsünde sunulur. 85 hektar üzerine kurulmuş olan Shebbear College kampüsünde yüksek standartta konaklama, çeşitli sosyal ve spor imkanları mevcuttur. Kampüste içerisindeki kayıt stüdyosu ile birlikte bir müzik merkezi yer alır. Shebbear College kampüsü sahile sadece 30 dakikalık mesafede yer alır. Robot Bilimi Yaz Laboratuvarı, yaratıcı olmayı seven ve problem çözme yeteneğini geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Robotics Yaz Laboratuvarı, robot biliminin günlük yaşantımızdaki kullanımı ile son teknoloji arasında gelişen robotlara dair pek çok merak edilen konuyu keşfetme üzerine kuruludur.

Robot Akademisi işbirliği ile birlikte tasarlanan eğitimin programın amacı genç katılımcılara İngilizce gelişiminin yanı sıra kodlama ve problem çözme üzerine temel kavramları geliştirme imkanı sunar.

Her gün kendisine ait bir LEGO robot tasarlayan öğrenciler, tasarladıkları robotların günlük hayata dair sorun ve problemleri çözmek için kullanmayı amaçlarlar. Bir robotun temel tasarımını yapan öğrencilere kendi yaratıcılıklarını kullanma şansı verilir. Robot tasarımı sırasında problem çözme yeteneklerini geliştiren öğrenciler, aynı zamanda robot bilimine dair daha ileri seviyede kavramlarla da tanışırlar. Her hafta, labirentten geçme, engelleri atlama ve diğer robotlarla mücadele etme gibi tasarlanan robotların yeteneklerini ölçmeye yönelik eğlenceli aktiviteler ve yarışmalar düzenlenir.

Bilim & Teknoloji programlarından biri olan Robotics Yaz Laboratuvarı’na katılım sağlayan öğrenciler, sabahtan öğle saatlerine kadar olan sürede İngilizce derslerine, öğleden sonra ise Robot Bilimi derslerine katılırlar.

EK BİLGİLER

TARİH: 08 Temmuz – 26 Ağustos 2020

DERS SAATLERİ:  2 haftalık program 20 saat eğitim,  9 saat workshop ve 1 adet interaktif ders içermektedir.
İsteğe bağlı olarak SAT / IELTS hazırlık dersleri sunulmaktadır.

GEZİLER: Pogram süresince her hafta 2 tam ve 2 yarım gün geziler planlanmıştır  ve her hafta 3 kampüs aktivitesi sunulur.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

ŞEHİR

Devon

KAMPÜS

Shebbear College

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 4,5 saat
Heathrow Havaalanı (LHR) 4 saat
Bristol 2 saat
Exeter 1 saat