Geri

SAT Hazırlık @ Harvard Üniversitesi

YAŞ

15-18

SÜRE

 4 hafta

EĞİTİM

20 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

EĞİTİM PROGRAMI

SAT Hazırlık eğitim programı, Amerika’nın Massachusetts eyaletindeki Cambridge şehrinde yer alan dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde sunulmaktadır.

Sınav Hazırlık eğitimi sağlayan program, SAT sınavına Amerika’nın önde gelen üniversitelerinden birinde eğitim alarak hazırlanmak isteyen Lise 10, 11 ve 12’inci sınıf öğrencileri için tasarlanmıştır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

SAT Hazırlık, dünyanın en meşhur kampüslerinden birinde sunulan, yoğun içerikli bir üniversite öncesi hazırlık programıdır. Temel amacı öğrencilerin üniversite başvurularında kritik önem taşıyan SAT sınav skorlarını ortalama %20 oranında yükseltme, yazı yazma teknikleri geliştirme ve müfredat dışı aktivitelerin (extra-curricular activities) değerlendirilmesidir.

Öğrenciler, SAT sınavına hazırlık dışında ilgi duydukları konularda dersler alıp kendilerini geliştirme fırsatı bulurlar. Eğitim programına katılan öğrenciler, Uluslararası İlişkiler, Robot, Girişimcilik gibi ilgi duydukları akademik konular üzerine çalışma yapma imkanına sahiptirler.

Öğrenciler aldıkları yoğun eğitim programıyla beraber, etkili zaman yönetimi, grup çalışması ve çalışma teknikleri gibi konularda da ilerleme kaydeder. SAT Hazırlık eğitim programını sunan öğretmenlerin tamamı Ivy-League okullardan mezundur ve üniversite düzeyinde ders verme konusunda oldukça tecrübelidirler.

Eğitim programın en çarpıcı özelliği ise, öğrencilerin seçtikleri akademik alan üzerine staj projesi hazırlamaları için Boston’da yer alan küçük ölçekli bir şirket ya da laboratuvara yerleştirilmesidir.

Minimum 83 TEOFL /6.5 IELTS, en az 3.3 ortalama ve bir örnek essay (kompozisyon) katılım sağlayabilmek için gerekli koşullardır.

GEZİLER

Öğrenciler program süresince her hafta Boston ve çevresinde yer alan Boston Commons, Faneuil Hall, The Freedom Trail, Museum of Fine Arts, Boston Senfoni gibi pek çok gezi ve etkinliğe katılım sağlar. Ayrıca hafta sonları New York ve Rhode Island’a düzenlenecek olan ziyaretler planlanmıştır.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 22 Haziran – 05 Temmuz 2020
07 Temmuz – 19 Temmuz 2020
21 Temmuz – 02 Ağustos 2020

GEZİLER: Her hafta 2 tam + 2 yarım gün gezi

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

ŞEHİR

Cambridge

KAMPÜS

Harvard Üniversitesi

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 2 saat
Heathrow Havaalanı (LHR) 1,5 saat