Geri

SBC Summer Courses | Rochester Independent College

İngiltere’de bulunan Rochester Independent College kale içerisinde ve Esplanade boyunca parklara sahip doğa ile iç içe bir okuldur. Rochester, müzeler, şarküteriler ve ikinci el kitapçıların yanı sıra bir dizi ilginç vintage mağazası ve bağımsız butik fırsatını öğrencilere sunmaktadır. Okul bünyesinde kendi spor tesisleri vardır ancak öğrenciler yerel merkezleri de kullanabilir. Her kursun sonunda bir yaz festivali partisi ve kolej bahçelerinde barbekü düzenlenir. Rochester Independent College’da okumak, akademik titizliği yaratıcılık ile birleştirir. Öğrenciler burada olmaktan keyif alırlar ve birer yetişkin gibi muamele görürler. Öğretmenler geniş uzmanlık ve deneyime sahipken genellikle genç eğitmenler tercih edilmektedir. Öğrenciler açısından Rochester verdiği bambaşka eğitimle geleneksel okullara gerçek bir alternatiftir. Programlar, öğrencilere GCSE, A-Level veya Üniversite eğitimine hazırlanırken bir İngiltere College’da eğitim almanın tadına varmaları için özenle tasarlanmıştır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Rochester Independent College (RIC) klasik İngiliz okullarından tamamen farklı bir eğitim şekline sahip bir okuldur. Haftalık 20 saat İngilizce eğitimi alan öğrenciler programlarının bitiminde bir sertifika almaktadırlar. Öğrencilerin akademik yanlarını geliştimeleri temel amaç olmakla beraber bu okulun en önemli özelliği gelen öğrencilerin diledikleri şekilde yaratıcılıklarını kullanmalarıdır. Londra’ya oldukça yakın bir konumda yer alır. RIC’nin konaklaması kampüs içerisindedir ve öğrencilerin bazılarının özel banyolu oda tercihi mevcuttur . RIC’in tüm konaklama birimleri tek yerde olduğundan, öğrencilerin eğitim binaları ile yurtları arasında seyahat etmeleri gerekmez. Yaz öğrencileri, ortak odalar ve çalışma alanlarının yanı sıra, Kolej’in spor sahasına, fitness merkezine, tesis bünyesindeki sinemaya, sanat stüdyolarına ve ödüllü vahşi yaşam bahçelerine erişim hakkına sahiptir. Ödüllü vahşi yaşam bahçeleri ile bağlantılı göz alıcı listelenmiş binaları ile tarihsel olarak ayırt edicidir. RIC yaz okulu boyunca keşfetmek, yaşamak, okumak ve çalışmak için özel bir yer duygusu yaratır. 13-17 yaş grubunda ve İngilizce seviyesi en az B1 olan öğrenciler için 4 çeşit program sunulmaktadır. Bunlar; Matematik, Routemap İngilizce, İşletme ve Pazarlama, Sanat ve Tasarım‘dır.

MATEMATİK

Matematiğin var olabilecek her olası kalıbın çalışması olduğu söylenir. Bu nedenle Matematik, hem mesleki hem de akademik alanlarda geniş bir uygulama alanına sahiptir. Matematik sayesinde öğrenciler, yalnızca bu alanda gelecekteki çalışmalar için değil, aynı zamanda Doğa Bilimleri (Kimya, Fizik, Astronomi, Biyoloji) ve  Biçimsel Bilimler (Mantık, İstatistik ve Robotik) için önemli bir bileşen olan bu alana özgü dili öğreneceklerdir. Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri okumak için diğer birçok bilimsel dersin yanı sıra Matematik alanında da ileri düzeyde olmak şarttır. Bu program kendini Matematik disiplinleri, Doğa Bilimleri, Biçimsel Bilimler, Mühendislik, Bilgisayar Bilimleri alanlarında geliştirmek isteyen tüm öğrenciler için uygundur. Sınıf kapasitesi maksimum 16 kişidir. Öğrenciler, dil becerilerini hem Saf hem de Uygulamalı Matematik ile geliştirmeye odaklanacaklardır. Saf Matematik, soyut matematik çalışmasıdır; sayıların ve hesaplamaların temel öğelerini ortaya çıkarmak için nasıl analiz edilebileceğini gösterir. Uygulamalı Matematik ise; bilim, tıp ve mühendislik gibi gerçek dünyadaki durumlarda sayıları ve hesaplamaları nasıl kullanılabileceğini gösterir. Çalışılacak konular şu şekildedir; Grafik Teorisi, Algoritmalar, Mozaikler, Grup Teorisi, Fraktallar, Karmaşık Sayılar, Fibonacci ve Altın Oran, Konik Kesitler, Kinematikler, Kodlar, Şifreler ve Olasılık.

ROUTEMAP İNGİLİZCE

Bu program A Level öğrencileri için RIC tarafından SBC’nin katkılarıyla özel olarak geliştirilmiştir. RIC’de A Level öğrencilerinin başarılı olabilmeleri için 9 faktör olduğu düşünülmektedir. Bunlar; zaman, alan, enerji, IT, ben, biz, ruh, zihin ve vücuttur. Programda sınıflar maksimum 12 kişiliktir. Bu kurs, akademik bağlamlarda başarılı olmak için İngilizce iletişim becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilere yöneliktir. İngilizce eğitim veren üniversite eğitimine ek olarak, İngiltere’de A Level bir kursa başlamayı planlayanlar için idealdir. Öğrenciler, A Level’da başarılı olmak için ihtiyaç duydukları ve gelecekte üniversite başarısının temelini oluşturacak olan İngilizce iletişim becerileri, düşünme becerileri, çalışma becerileri ve karakter özelliklerinin farkına varacak ve geliştireceklerdir.
Programın sonunda, her bir öğrenci kendi güçlü yanları, iyileştirmesi gereken alanları ve amaçları hakkında bir portföy profili oluşturmuş olacaktır. Bu, yazılı çalışma, video, ses materyallerinin yanı sıra kurs öğretmenlerinden bir referans içerecektir.

İŞLETME VE PAZARLAMA

İşletme ve Pazarlama programı, öğrencilerin markalaşma, ürün geliştirme, pazarlama ve promosyon dahil olmak üzere sürdürülebilir ve yaratıcı bir işin nasıl kurulacağını keşfederek disiplinler arası iki hafta geçirmelerini sağlar. Öğrenciler, çeşitli vaka çalışmaları, grup proje çalışmaları ve sunumlar, araştırma projeleri ve seminerler aracılığıyla Yaratıcı Girişimciliği keşfedeceklerdir. Kendi iş fikirlerini geliştirme fırsatına sahip olacak ve yaratıcı bir şekilde nasıl pazarlanabileceklerini anlamaya başlayacaklardır. Yaratıcı Girişimcilik olarak da bilinen bu program şu konuları içermektedir;

Eko odaklı yaratıcı işletmeler
Wall Street kodlayıcıları
İş ekosistemi
Yaratıcı endüstriler
Pazarlama – hedefleme ve konumlandırma
Operasyonlar – üretim için tasarım, dış kaynak kullanımı, kalite kontrol.

SANAT VE TASARIM

Öğrencilerden bu programda beklenenler; sanatsal seslerini bulmaları, yaratıcı zihinlerine ilham vermeleri, çeşitli ortamlarda pratik deneyim kazanmalarıdır.
Yaratıcılık sürecini, ifade biçimlerini ve tasarım düşüncesini keşfederek sanatsal zihinlerini ve kimliklerini geliştirebilirler. Sanat, heykel, mimari, film ve hikaye anlatımı gibi ya da ruh sağlığı, sürdürülebilirlik, çevre ve barış gibi temaları keşfedebilirler. Program en başından itibaren pratik, uygulamalı ve yaratıcıdır. Bir dizi rehberli eğitim, aktif atölye çalışmaları, bağımsız veya işbirlikçi görevler aracılığıyla, her birini iletişim kurmak, problem çözmek ve ilham vermek için denemeden önce farklı sanat ve tasarım biçimlerinin en ince ayrıntılarını öğrenebilirler. Programın sonunda öğrencilerin kendi eserlerine ya da yaptıkları çalışmalara ait portfolyoları olacaktır.

Temel Dersler şunları içermektedir:

Kaleminizi hareket ettirin – Fikir üretme tekniklerini tanıtan bir yaratıcılık patlaması.

Ne görüyorsun? Gözlerinizle etrafınızda gördüğünüz dünyayı sesinizle çizin.

Sanat Terapisi – Çizim ve iletişim hissiyatlarında duyguları temsil etmek.

Bir günde dokunduğumuz her şey – Paola Zuccotti’nin güçlü kitabına dayanan sosyal iç görü.

Her haftanın sonunda öğrenciler, Kolej kampüsünde bir dizi sunum ve sergide çalışmalarını sergileme fırsatına sahip olacaklardır. Örnek Projeler;

Yaratıcı Sanatlar Projesi – nihai ifade özgürlüğü. Bir konu ve bir ekiple, seçtiğiniz herhangi bir sanatsal form aracılığıyla anlamlı ve etkili bir küresel mesaj oluşturmak ve bunu öğretmenlerinizin ve sınıf arkadaşlarınızın izleyicilerine sunmak için bir haftanız olacaktır. Öğretmeninizin rehberliğinde bu proje sizi çevre, eşitlik, ruh sağlığı ve barış gibi küresel sorunlarla ilgili sanat ve tasarımdaki sesinizi keşfetmeye ve şekillendirmeye sevk edecektir.

Film Projesi – bu proje sırasında film aracılığıyla seçtiğiniz küresel bir konu hakkında görüşlerinizi oluşturacak ve ifade edeceksiniz. Kalbinize dokunan bir konuda unutulmaz ve derin bir yorum tasarlamak, film şeridi çekmek, film yapmak, üretmek ve düzenlemek için hem fikirlerinizi hem de ekip çalışması becerilerinizi geliştirmek için gruplar halinde bir haftanız olacak. Haftanın büyük finali, filmlerinizin okul gösterimi yapılacaktır.

Okul Aktiviteleri:

Moda Gösterisi – Okul Moda Gösterisini planlamak, tanıtmak ve ev sahipliği yapmak. Bu, okuldaki tüm öğrenciler için bir akşam etkinliğidir. Sanat ve Tasarım öğrencileri, akşama gerçek anlamda dinamik bir hava katarak onu hayata geçirme sorumluluğuna sahiptir. Moda şovu için bir tema ve etiket satırı oluşturmak, etkinliğin organizasyonu, yapısı ve müziği tamamen kendileri tarafından yapılması gereklidir.

Fotoğraf Yarışması – Yıllık Sony fotoğraf ödüllerinden ilham alan Fotoğraf Yarışmasında kendi kişisel çalışma galerinizi oluşturabilirsiniz. Bu fotoğraflar, seçtiğiniz bir temayla ilgili doğrudan bir mesaj taşıyabilir veya izleyiciye ilham vermek amacıyla kasıtlı olarak yoruma açık olabilir. Okuldaki tüm personel ve öğrenciler galerileriye katılacak ve ardından en iyi fotoğraflara oy verecektir.

GEZİLER

Geziler haftada 2 Tam Gün şeklindedir;

Whitstable deniz kıyısı gezisi,

Londra gezisi;National Art Gallery, Tate, Victoria ve Albert Müzesi ve Tasarım Müzesi’nden Shoreditch Street Art turları ve RIBA London Open House Architecture yürüyüşleri, Graffiti School, Abbey Physic Garden Vakıf gezisi, West End.

EK BİLGİLER

TARİH:  9 Temmuz- 5 Ağustos 2023

DERS SAATLERİ: 20 Saat Eğitim

KONAKLAMA: Yurt (tek kişilik ve çift kişilik odada paylaşımlı banyolu odalar, tüm öğünler dahildir.

ULAŞIM: RIC öğrencilere Gatwick ve Heathrow Havaalanlarından direk ulaşım sağlamaktadır.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13-17

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

20 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

United Kingdom

ŞEHİR

Rochester, İngiltere

KAMPÜS

Rochester Independent College

KONUM

Londra 52 dakika

Gatwick Havaalanı (LGW) 1 saat 51 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat 43 dakika