Geri

Sinema + İngilizce Yaz Okulu

Sinema + İngilizce Yaz Okulu, sinema’ya ilgi duyan, kısa film çekmenin heyecan verici sürecini deneyimlemek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Eğitim programı Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde, Cal State Üniversitesi’nin Long Beach kampüsünde sunulmaktadır. İngilizce dersleri ve sinemanın bir arada olduğu şekilde kurgulanmış olan eğitim programı, sinemaya ilgi duyan öğrenciler için önemli bir fırsattır. Öğrenciler hem İngilizcelerini geliştirirler hem de ilgi duydukları sinemaya olan bilgi birikimlerini arttırma imkanını yakalarlar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Sinema + İngilizce Yaz Okulu, öğrencileri adım adım kısa film çekmenin eğlenceli süreci ile tanıştırır. Sinema eğitimine giriş olarak bir kısa film senaryosu yazmayı ve çekim öncesi senaryonun görsel tablosunu çizmeyi öğretmeyi hedefler. Yazmış oldukları senaryoyu görsel tabloya aktaran öğrenciler, daha sonra temel kamera hareketlerine hakimiyet ve alanda çekim yapma becerilerinin edinilmesi ile birlikte, aşamalı bir şekilde kendi kısa filmlerini çekerler.

Öğrenciler, sinema eğitimi süreci boyunca, önemli Hollywood projelerinde çalışmış eğitmenlerden, yönetmenlerden ve teknisyenlerinden oluşan bir eğitim kadrosu ile birlikte çalışırlar. Eğitim programı; haftada 18 saatlik İngilizce dersleri ve 8 saatlik film prodüksiyonu derslerini içermektedir.

Sinema + İngilizce Yaz Okulu programını destekleyen aktiviteler arasında bir film makyajı atölye çalışması (cinema make-up workshop) ve film izleme seansları da yer almaktadır.

GEZİLER

Eğitim içerikleri, sinemaya ilgi duyan öğrencilerin film prodüksiyonu sürecindeki görsel dünyalarına ve bilgi birikimlerine katkı sağlayan çeşitli gezilerle desteklenmektedir. Bu geziler arasında Warner Bros, Sony/MGM, Universal Stüdyoları, Paramount gibi Hollywood’da önemli yeri olan film stüdyoları yer alır. Bunun dışında film gösterimi, Hollywood, Santa Monica Sahili, Disneyland, Knott’s Berry Farm, makyaj atölyesi ve MLB beyzbol maçı gibi aktivitelere de katılırlar.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 17 Temmuz – 26 Temmuz 2022

DERS SAATLERİ: 18 ders saati İngilizce + 8 ders film prodüksiyon

KONAKLAMA: Yurt (çift kişilik odada paylaşımlı banyo)

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15+

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

26 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Amerika

ŞEHİR

Kaliforniya, Long Beach

KAMPÜS

Cal State University Long Beach

KONUM

Los Angeles merkez ve
Los Angeles (LAX) Havaalanı 24 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.