Stüdyo Sanatı & Portfolyo Hazırlık

Hevesli genç sanatçılar ve sanatsal becerilerini geliştirmek isteyen 13-18 yaş aralığındaki öğrenciler için tasarlanmış olan Stüdyo Sanatı ve Portfolyo Hazırlık Yaz Okulu sanat tutkusu olan, her seviyeden öğrenciyi bünyesine kabul eder. Öğrenciler seviyelerine göre farklı bir eğitim yaklaşımı ile eğitim alırlar.

Eğitim programı, çizim, resim, seramik ve metal işleme alanlarında kullanılan renk, kompozisyon, çizgi ve boşluğun temellerini anlatmaktadır. Öğrenciler, bu beş haftalık yaz programı sırasında, uygulamalı olarak sınıfta tanıtılan teknikleri öğrenirler. Bir yandan öğrendikleri yeni teknikler ile yeteneklerini geliştiren öğrenciler, aynı zamanda farklı bir bakış açısı geliştirerek dünyayı farklı bir sanatçı gözüyle görmeye başlarlar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Stüdyo Sanatı ve Portfolyo Hazırlık Yaz Okulu, farklı ilgi alanları ve farklı sanatsal yetenekler aracılığıyla öğrencilere farklı teknikleri öğreten yoğun ve akademik bir sanat programıdır. Öğrenciler, 3 haftalık programda, her sabah dört saat boyunca çizim ve boyama, metal imalatı ve seramik stüdyolarında çalışırlar. Öğleden sonraları, çizim ve boyama, seramik, mücevher yapımı, grafik tasarım, video ve film yapımı gibi görsel sanatlar alanlarına odaklanır.

3 farklı düzeyde sanatçılar için farklı eğitim yaklaşımı mevcuttur. Yeni başlayan sanatçılara temel teknikler konusunda yoğun bir eğitim verilir. Bu yoğun eğitim ile birlikte başlangıç seviyesindeki öğrenci belirli yetenek ve eğilimlerini keşfetme doğrultusunda yönlendirilir. Orta dereceli öğrenciler gelişmiş beceriler geliştirir ve birlikte çalıştıkları deneyimli öğretim üyelerinin sağladığı yardımlarla portföylerini çeşitlendirirler. İleri düzeyde öğrenciler ise fakülte ile görüşüp ve çalışmalarından örnekler göndererek belirli ilgi alanlarını geliştirmeye veya koydukları belirli bir hedefi gerçekleştirmeye yönelik özel eğitim alabilirler.

Her seviyedeki stüdyo çalışmalarına ek olarak, her düzeydeki öğrenciler sanat formlarının her birini, tarih, kültürel etkiler, uygulamalar, geleneksel teknikler ve estetik bağlamda inceleme fırsatını yakalarlar.

Boston ve çevresindeki müzelere ve sanat galerilerine yapılan geziler, sanata ilişkin yapılan akademik okumalar, sanatsal filmler, öğrencilerin belirli sanat akımlarını ve sanatçıları tanımasını sağlayarak onların kültürel ve sanatsal yapısını zenginleştirmesine yardımcı olur.

Eğitim programı, öğrencilerin 5 hafta boyunca yapmış oldukları sanat çalışmalarını içeren bir sergi etkinliği ile son bulur.

EK BİLGİLER

TARİH: 28 Haziran – 31 Temmuz 2020

SEVİYE: Her seviyeden öğrenciye açıktır ve öğrenciler seviyelerine göre farklı yaklaşım ve yöntemlerle eğitim alırlar.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13-18

SÜRE

5 hafta

EĞİTİM

25 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Amerika

ŞEHİR

Ashburnham, Massachusetts

KAMPÜS

Cushing Academy

KONUM

Boston LOGAN Uluslararası Havaalanı (BOS) 1 saat 10 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.