Geri

TOEFL/SAT Hazırlık Yaz Okulu

TOEFL/SAT hazırlık yaz okulu, Amerika’nın Massachusetts eyaletinde yer alan Boston şehrindeki The Newman School’da sunulur. 1945 yılında kurulmuş olan The Newman School, Boston şehir merkezine yakındır. Uluslararası lise öğrencileri, bir Amerikan üniversitesine başvuru yaparken ihtiyaç duyulan bazı kriterler vardır. Öğrenciler; İngilizce’de akıcılık, standart sınavdan minimum puan almak ve ABD’nin yüksek öğretim sistemi hakkında bilgi sahibi olmak gibi zorlukların üstesinden gelebilmelidir.
Akademik takvime göre, öğrencilerin TOEFL ve SAT sınavlarını lise 12’inci sınıfa başladıkları birinci dönemde almış olmaları gerekmektedir. Amerika’da yer alan bir çok üniversite Kasım, Aralık ya da Ocak ayının ilk günleri öncelikli (priority deadline) ve hatta genel başvuru alımlarını sonlandırmaktadır. Öğrencilerin, 10’uncu ya da 11’inci sınıf yazında, TOEFL/SAT sınavlarını almış olması, son başvuru tarihlerinden önce 12’inci sınıf dersleri yoğunluğunu yaşayan öğrencilerin bu dönemi daha rahat atlatmasına yardımcı olmaktadır.
TOEFL ve SAT sınavlarının, yaz okulunu takiben Amerika’dan dönmeden ya da döner dönmez alınması sınav skorlarına olumlu etki etmektedir. TOEFL/ SAT sınavlarının geçerlilik süresi 2 yıl olduğu için, katılımcıların Sınav Hazırlık yaz okulu programlarına katılım sağlayacağı yıl bu detaya uygun olarak planlanmalıdır

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Eğitim programı, haftada 18 saat TOEFL ya da SAT dersi sunmaktadır. TOEFL ve SAT sınavları İngilizce becerilerinde yetkinliğin yanı sıra sınav tekniği, zaman kullanımı ve strateji konularında da beceri gerektirmektedir. Öğrenciler hafta bir adet üniversite hazırlık atölyesine katılmaktadır.

Özellikle lise 3’üncü sınıf veya son sınıf öğrencileri için geliştirilmiş olan programda öğrenciler, onları üniversitede başarılı olmaya hazırlayan gelişmiş içeriğe dayalı bir müfredatın işlendiği dersler alırlar.  Grup çalışması deneyimleri ve üniversiteleri ziyaret etme imkanına sahiptirler.

GEZİLER

Eğitim programı, katılımcıların her hafta bir adet olmak üzere Amerika’nın önde gelen üniversitelerinden:

• Harvard University

• Massachussetts Institute of Technology

• UMass Boston

• Brown University’de

gerçekleştirecekleri ziyaretler ile üniversite seçimlerinde daha etkin olmalarını hedeflenmektedir. Katılımcılar haftada 1 kez üniversite hazırlık grup çalışmasında not tutma, kompozisyon yazma gibi temel üniversite eğitim gereklilikleri üzerine çalışma imkanı bulurlar.

EK BİLGİLER

TARİH: 17 Temmuz – 26 Temmuz 2022

DERS SAATLERİ:  18 saat TOEFL veya SAT hazırlık + 1 koleje hazırlık grup programı

GEZİLER: Newbury Street, Faneuil Hall ve Quincy Market, Beacon Hill ve The State House, Boston Duck Tour, Six Flags Eğlence Parkı, Freedom Trail, Cambridge Side Galleria, Assembly Square Outlets, Museum of Fine Art, Revere Beach, Harvard University, Massachusetts Institute of Technology UMass Boston, Brown University.

YAŞ

15+

SÜRE

1 veya 3 hafta

EĞİTİM

18 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Amerika

ŞEHİR

Boston

KAMPÜS

Fisher College

KONUM

BOSTON 9 dakika
LOGAN Havaalanı (BOS) 10 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.