Geri

Yemek Pişirme Sanatı – Keşfederek Öğrenme

Amerika Birleşik Devletleri’nin Boston şehrinde, Wellesley Kolej kampüsünde sunulan 2 haftalık Yemek Pişirme Sanatı – Keşfederek Öğrenme eğitim programı öğrencilerine aşçılık konusunda kariyer keşfi imkanı sağlamaktadır.

Eğitim programı; 8, 9 ve 10’uncu sınıf öğrencilerine açıktır. Eğitim programı, profesyonel şefleri ve aşçılık tutkusuyla dolu öğrencileri bir araya getirir ve profesyonel mutfaklarda yaratıcılığın sınırlarını zorlamayı hedefler. Öğrenciler, sektördeki en iyi eğitmenler ve konuk şeflerin liderliği eşliğinde onları geleceğin şefleri olmaya hazırlayan pratik bilgiler öğrenirler.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Değişik aromaları ve içerikleri birbirleriyle karıştırıp, yeni tatlar elde eden öğrenciler yemek pişirmenin yaratıcı sürecini tecrübe ederler. Ocak üzerinde soteleme, mühürleme, terletme ve pişirme teknikleri ile fırında ve ağır ateşte pişirme tekniklerine hakim olurlar. Öğrenciler, 5 duyu organlarını geliştirmek, doğrama ve parçalama tekniklerini ilerletmek, deniz ürünlerinin taze ya da bayat olduğunu anlayabilmek gibi bir şefin bilmesi gereken belli mutfak numaralarını keşfederler.

Taze otlar, baharatlar ve yenilebilir çiçeklerle yeni çorba ve soslar ya da istedikleri tarifleri oluşturan öğrenciler aşçılık konusunda yaratıcıklarını sergilerler. Kabartma, tepkimeye girme, proteinleri bağlama, karamelizasyon gibi yemek kimyası konularında da bilgi sahibi olurlar.

Ayrıca, klasik ve modern sofra sunumları tasarlayarak, mutfak dünyasının tabak üzerindeki görsel ahengini yakalarlar. Geleceğin şeflerini yetiştirmeyi hedefleyen bu eğitim programı onlara keşfederek öğrenme fırsatını sunar. Eğitim içerikleri, şef olmaya giden uzun yolda önemli bir adım atmalarını sağlayacaktır.

PROGRAMIN MASTER ŞEFLERİ

Executive şef, Nicholas Schiarizzi
Bir çok başarılı restoranı olan ve yiyecek-içecek işletmesinde Boston’un ünlü sanatçılarını yetiştirmiş, 3’üncü nesil ödüllü şef.

Şef, Edgar P. Levins
Tutkulu bir şef ve fırıncı aynı zamanda. Kişiye özel hazırlanan yemekler ve sağlıklı diyet yemekleri konusunda uzmanlaşmıştır.

Kurucu şef, Jerome Picca
New England’da yöneticiliğini yaptığı bir çok restoranı ve onaylanmış restoranlarında yıllardır memnun müşterileri olan 30 yıllık emekli şef.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 23 Haziran – 13 Temmuz 2020
14 Temmuz – 03 Ağustos 2020

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13-15

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

Aşçılık

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Amerika

ŞEHİR

Boston

KAMPÜS

Wellesley College

KONUM

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.