Geri

Imperial College London | Global Summer School

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Imperial College London Dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olmanın yanı sıra, İngiltere’nin sadece Bilim, Tıp, Mühendislik ve İşletme alanlarında eğitim veren tek üniversitesidir. Londra’nın kalbinde yer alan üniversite Global Yaz Okulu ile öğrencilere eşsiz içerikte ve konumda bir program sunmaktadır. Imperial College Global Yaz Okulu programı Londra’nın kalbinde dünya lideri bir üniversitede eğitim almanın nasıl bir tecrübe olduğunu hissettiren yoğun bir STEM programıdır. Imperial College Fakülte mensupları tarafından sunulan programın 1. Bölümünde öğrenclerin Mühendislik, Fizik ve Tıp & Fen Bilimleri(Biyoloji) alanlarından birini seçmesi gerekmektedir. 2. Bölümde ise öğrencilerin tamamı yine Imperial Girişim Laboratuvarı tarafından girişimcilik temelinde gerçek bir dünya sorununa eğilecekleri STEM Challange’ına katılırlar. Ayrıca İngiltere Üniversiteleri Başvuru süreci içerikli master class’ların yanı sıra tam bir sosyal programa da dahil olurlar. İlk bölüm ders seçimlerine göre öğrenciler;

 

Mühendislik –  Mühendislik ve tasarım unsurlarını birleştiren bu akış öğrencileri bu disiplin genelinde bir dizi farklı içerikle tanıştırmayı hedefler. Uzman atölye dersleri ile temel mühendislik becerilerini geliştirme hedefinin yanı sıra gerçek mühendislik problemlerine çözümler geliştirmek için gruplar halinde çalışmalar içermektedir.

 

Tıp & Fen Bilimleri –ders ve seminerilerin bir kombinasyonu aracılığıyla öğrencilere temel araştırma tekniklerini ve yeni konu içerikleri sunmayı hedefler. Sağlık personelleri tarafından sunulan çalıştaylarda temel klinik becerileri üzerinde durulacaktır. Sınıf temelli programa Imperial College öğretim kadrosu ve akademik danışmanların eşliğinde gerçek ekipman kullanacakları bir dizi pratik beceri kazandıracak laboratuvar ve atölye çalışması program içeriğinde yer almaktadır.

 

Fizik- Bu seçim, fizik bilimlerinde merkezi kuramın fiziği ve matematiğine odaklanır. Sınıf temelli derslere, ekip temelli bir projeyi tamamlamaya yönelik, teorik bilgiyi laboratuvar ve bilgisayar programlama atölyeleri eşlik etmektedir. Öğrenciler problemlere; matematiksel kalkülüs, deneyler ve  bilgisayar kullanımlı simülasyon temel araçları ile yaklaşmayı öğrenecekler. Programa kabul için Lise akademik başarısında üstünlük ve IELTS skoru aranmaktadır.

GEZİLER

Sosyal program Londra şehrinde yer alan müzeleri  ve kültürel merkezlere ziyaretlerin yanı sıra tam gün Brighton gezisi ve müzikal tecrübesi de içermektedir.

EK BİLGİLER

TARİH:  2023 tarihleri belirlenecektir.

DERS SAATLERİ:  30 saat eğitim

KONAKLAMA: Yurt (Öğrenciler South Kensington Kampüsünde  bulunan Prince’s Garden yurtlarında tek kişilik özel banyolu odalarda ve 3 öğün yemek dahil olacak şekilde konaklar.)

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

16-18

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

30 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

United Kingdom

ŞEHİR

Londra, İngiltere

KAMPÜS

Imperial College London

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 1 saat 2 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 47 dakika