Geri

Oxbridge Paris Akademik Yaz Okulu

Lycee Notre Dame de Sion,  Paris’in kalbinde eğitim veren en iyi özel okullardan biridir. Paris Akademik yaz okulu programı içeriğinde yaratıcı profesyoneller, aktör/aktris, fotoğrafçı, film yapımcısı ve yazarlar tarafından sunulan farklı ders seçeneklerini barındırmaktadır. Kültürel gelişim, konuşmacı ziyaretleri, alan gezileri, aktivite ve spor programı ile zenginleştirilmiş entelektüel yapısının yanı sıra eğlenceli içeriği ile ideal bir denge içerisindedir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Paris Akademik Yaz Okulu öğrencileri aşağıda yer alan derslerden İngilizce ya da Fransızca olacak şekilde 1 ana bir de yan dal belirlerler. Ana dal için haftada 6 sabah dersi alırken, yan dal içinse 3 öğleden sonra dersi alırlar. Ana alan dersi sınıf dışında ödev, proje hazırlama ve sunma gibi sınıf dışı çalışma gerektirmektedir. Yan alan dersleri ise sınıf dışı çalışma gerektirmemektedir. Yan alan dersleri genellikle yeni bir alanda tanışma dersi olarak katılımcının daha önce almadığı bir alandan seçilmektedir.

Fransa’nın başkenti Paris şehrinde L’Academie’nin Paris kampüsünde sunulan eğitim programı 9, 10, 11 ve 12’inci sınıfta eğitim alan öğrenciler için tasarlanmıştır. Başlangıç seviyesinden ileri Fransızca seviyesine kadar, herkese açık bir programdır. Eğitim programına katılım için dil seviye şartı aranmamaktadır.

Sanat Tarihi, Avrupa Tarihi, Filmlerle Fransa, Paris’te Göçmenler, Hayvan Bilimleri, İşletme, Ekonomi, Uluslararası İlişkiler, Hukuk ve İnsan Hakları, Tıp, Psikoloji, Mimarlık, Yaratıcı Yazma, Kültür ve Mutfak, Moda, Fotoğrafçılık, Stüdyo Sanat, Fransız Dilinde İletişim & Yazma

Paris Akademik Yaz Okulu programı içeriğinde İngilizce derslerin yanı sıra her seviyede Fransızca eğitimi sunmaktadır.

Fransızcaya yeni başlamış ya da 1,2 yıldır eğitim alanlar ilk gün yapılacak seviye sınavını takiben Fransız Dili, İletişim ve Yazma dersi almaktadır. 3 ve daha uzun yıllardır Fransızca eğitimi alan katılımcılar ve AP/IB sınavlarına hazırlanan katılımcılar ise Histoire de L’Art, Paris à travers les âges, Paris: Ville imaginaire, Perfectionnement de la langue, Sociologie derslerinden bir tane almalıdır. Derse kabul için bir Fransızca yazı örneği ve öğretmen referansı gerekmektedir.

GEZİLER

Her hafta 2 tam gün gezi

4 hafta boyunca Luxembourg Gardens, The Louvre, the Pantheon,  the Latin Quarterya’ya  geziler yapılmaktadır. Kampüsün Paris şehir merkezinde yer alması ayrıca şehri keşfetme imkanı da sunmaktadır.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 07 Temmuz – 03 Ağustos 2024

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15 – 18

SÜRE

4 hafta

EĞİTİM

27 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Fransa

ŞEHİR

Paris

KAMPÜS

L’Academie de Paris, Lycée Notre Dame de Sion

KONUM

Charles de Gaule Havaalanı (CDG) 2 saat

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.