Geri

Oxbridge New York Üniversite Tecrübesi

NEW YORK ÜNİVERSİTE TECRÜBESİ, Amerika’nın New York şehrinde yer alan, Columbia Üniversitesi Barnard Kolejde 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencilere sunulan akademik içerikli bir yaz okulu programıdır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

New York Üniversite Tecrübesi yaz okulu programı, içerisinde Reklamcılık ve Medya, Moda, Uluslararası İşletme, Gazetecilik, Tıp Bilimi, Müzikal Tiyatro, Politika ve İnsan Hakları gibi 20’nin üzerinde alan seçeneği sunmaktadır. Dersler, Barnard Kolej, Columbia Üniversitesi, New York Üniversitesi gibi önde gelen üniversitelerden akademisyenler tarafından sunulan, Boston çevresinde Dünya İş, Yayıncılık, Bilim ve daha da fazla dalda büyük isimlerin konuşmacı olarak katıldığı eşsiz bir eğitim programıdır.

Öğrenciler, entelektüel ve kültürel gelişim dersleri, aktiviteler ve sporu bir araya getiren günlük plan çerçevesinde programdan yararlanırlar. Ayrıca, öğrenciler üniversite kabul ofisinden görevliler ile bir araya gelme fırsatı bulurlar. Bu sayede, üniversite ziyaretleri ve workshoplar ile desteklenen Amerika Ivy League Üniversite sistemi ve yaşantısını yakından öğrenme şansına sahip olurlar. Her yıl programda pek çok farklı alanda başarılı kadın ve erkek konuşmacılar davet edilmektedir. Örnek konuşmacılar; Elizabeth Alexander (Profesör, şair, oyun yazarı, New York’ta doğmuş ve eğitimini Yale ve Boston Üniversitelerinde tamamlamıştır), Dr. Raj Bhimani (dünyaca ünlü piyanist, akademisyen)

Öğrenciler aşağıda yer alan derslerden 1 ana bir de yan dal belirleyerek, ana dal için haftada 6 sabah dersi alırken yan dal için 3 öğleden sonra dersi almaktadır. Ana alan dersi sınıf dışında ödev, proje hazırlama ve sunma gibi sınıf dişi çalışma gerektirmektedir. Yan alan ders sınıf dişi çalışma gerektirmemektedir. Yan alan dersleri genellikle yeni bir alanda tanışma dersi olarak katılımcının daha önce almadığı bir alandan seçilmektedir.

Amerikan Tarihi, Bilgisayar Bilimleri ve Uygulama Tasarımı, Ekonomi, Kriminoloji, Kamu Hukuku, Finans ve İşletme, Genetik, Uluslararası İşletme, Wall Street ve Dünya, Uluslararası İlişkiler, Matematik ve Mühendislik, Tıp Bilimi, Fizik ve Gelecek, Politika İnsan Hakları, Psikoloji, Spor İşletmesi, Reklamcılık ve Medya, Yaratıcı Yazma, Moda, Film Yapımı, Güzel Sanatlar, Gazetecilik, Matematik ve Mühendislik, Müzikal Tiyatro, Fotoğrafçılık, Konuşma ve Tartışma.

GEZİLER

Central Park, Brooklyn Köprüsü, Soho, Little Italy, Soho, Times Square, Empire State Building, Rockefeller Center, Müzikal ve Müze Ziyaretleri

EK BİLGİLER

TARİHLER: 26 Haziran – 23 Temmuz 2024

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

16 – 18

SÜRE

4 hafta

EĞİTİM

27 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Amerika

ŞEHİR

New York

KAMPÜS

Columbia Üniversitesi Barnard Kolej

KONUM

John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı (JFK) 45 dakika
La Guardia Havaalanı (LGA) 30 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.