Geri

Columbia University Summer Immersion: New York City

Amerika Birleşik Devletlerinde yer alan Kolombiya Üniversitesi tarafından New York şehrinde sunulan İngilizce yaz okulu, hem İngilizcelerini geliştirmek isteyen; hem de üniversitede hangi bölümü seçeceği konusunda kararsız öğrenciler için tasarlanmıştır. Kolombiya Üniversitesi’nin New York kampüsünde sunulan bu 3 haftalık eğitim programına katılım sağlayan öğrenciler, Kolombiya Üniversitesi’nin donanımlı akademisyenlerinden eğitim alırlar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Öğrenciler Kolombiya Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen bu programda henüz lise öğrencisiyken üniversite deneyimi elde etme şansına sahip olurlar. Yaklaşık 70’ten fazla olan programlardan kendilerine uygun olanı seçip keyifli bir deneyim elde ederler. Geniş program seçeneklerinin yanı sıra 70 ülke ve 45 eyaletten gelen öğrencilerle kültürel bir alışveriş sağlarlar. Üniversitede ders almalarının yanı sıra program sonunda sertifikaya ve akademisyen değerlendirmesine sahip olurlar.

Bu programda eğitmenlerin amacı öğrencilerin hem ufkunu genişletmek hem de kendi düşünce yapılarının dışına çıkmalarına yardımcı olmaktır. Öğrenciler Kolombiya Üniversitesi’nde derslere ve aynı zamanda da düzenlenen seminerlere katılır. Üniversite başvuru sürecinin nasıl gerçekleştiğine dair bilgi alırlar. Şehir gezilerine, atölyelere, topluluk aktivitelerine katılarak dopdolu bir üç hafta geçirirler. Programda yer alan ders alanları şu şekildedir:

Mimarlık ve Kentsel Çalışmalar

Sanat

Biyoloji ve Nörobilim

İşletme, Ekonomi, Girişimcilik

Yaratıcı Yazarlık ve Gazetecilik

Hukuk ve Arabulucuk

Pazarlama, Reklam ve İletişim

Matematik

Felsefe ve İnsan Bilimi

Fizik Bilimleri

Politika, Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler

Sosyal Etki ve Sürdürülebilirlik

Sosyal Bilimler ve Psikoloji

Teknoloji ve Bilgisayar Proglamlama

GEZİLER

Programda çok sayıda New York şehir gezisinin bulunmasının yanı sıra öğrencileri Kolombiya Üniversitesi’nin muazzam kampüsünü de keşfetme imkanına sahip olacaklardır.

EK BİLGİLER

TARİH:  26 Haziran- 14  Temmuz 2023

18 Temmuz – 4 Ağustos 2023

KONAKLAMA:  Yurt

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15-18

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

20 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt ya da Evde Konaklama

ÜLKE

Amerika

ŞEHİR

Kolombiya

KAMPÜS

Colombia University New York Campus

KONUM

New York (JFK) Havaalanı 26 dakika