Geri

Robot Mühendisliği + Kodlama Laboratuvarı

ID TECH Academy
Dünyanın 1 numaralı teknoloji eğitimini veren ID TECH Academy bünyesinde teknoloji alanında eğitim programlarını barındırmaktadır. Farklı yaz okulu programları ile farklı yaş aralığında öğrencilere 100’ü aşkın şehir ve kampüs seçeneği sunan ID TECH Academy dünyanın en önde gelen eğitim programlarını sunar. Sunmuş oldukları her eğitim programında, 8 öğrenciye 1 eğitmen düşmektedir.

Eğitim programları, Amerika’nın en prestijli üniversite kampüslerinde; yarım gün, tam gün ya da yatılı konaklama biçiminde kurgulanmıştır. Bilim ve teknolojinin kalbinin attığı Silikon Vadisi’nde, dünyaca ünlü Stanford Üniversitesi’nin kampüsünde sunulan Robot Mühendisliği ve Kodlama Laboratuvarı adlı eğitim programı robot mühendisliği ve kodlamaya ilgi duyan öğrenciler için yoğun workshoplar ve grup çalışmalarına vurgu yapar. Gelecekte yazılım teknolojilerinde sağlam bir kariyer hedefi koymuş öğrenciler için idealdir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Robot Mühendisliği ve Kodlama Laboratuvarı eğitim programı, 13 ve 18 yaş aralığındaki başlangıç seviyesinden ileri düzeye kadar öğrencilere benzersiz bir fırsat sunar. Eğitim programına katılan öğrencilerin grup halinde çalışma becerilerine uyum sağlaması beklenmektedir. Her öğrenciye bir bilgisayar verilecektir ve öğrenciler robot mühendisliği gereçlerini birbirleriyle paylaşacaklardır.

Görsel programlamada dünyanın en gelişmiş teknolojilerinden biri olarak kabul edilen NVIDIA Jetson TX1 ile tanışacak olan öğrenciler benzersiz bir robot mühendisliği tecrübesinden faydalanma imkanına sahip olacaklardır. Daha sonra Linux’a ait kodlamaları gerçekleştirecek olan öğrenciler karşılaştıkları engellerin üstesinden gelebilmek amacıyla robotları üzerindeki mekanik yaratıcılıklarında gerekli değişiklere gideceklerdir. Etkili ve işleyen bir tasarım ortaya çıkarmak adına tasarım aşamasının her sürecinde performans değerlendirmesi yaparak en iyi sonuca gidilmesi hedeflenmiştir. Öğrencilerin çalışmaları süresince attıkları adımlarda aldıkları geri bildirimlerle en iyi sonuca ulaşmaları sağlanacaktır.

EK BİLGİLER

SEVİYE: Başlangıç – İleri Düzey

TARİHLER: 26 Haziran – 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında her Pazartesi başlangıç imkanı

EĞİTİM: Robot tasarımı, Robot Çalışma Sistemleri (ROS), NVidia Jetson kullanımı

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13-18

SÜRE

1-4 hafta

EĞİTİM

20 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Amerika

ŞEHİR

Palo Alto, SF, Kaliforniya

KAMPÜS

Stanford Üniversitesi

KONUM

San Francisco Uluslararası Havaalanı (SFO) 22 mil
San Jose Havaalanı (SJC) 16.5 MİL

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.