Geri

Mühendislik Dünyasına Giriş @ORA

Oxford Royal Akademi’nin sunduğu Mühendislik Dünyasına Giriş adlı eğitim programı öğrencilere dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi’nde eğitim almaları için imkan sağlar. 2 kez mükemmellik ödülü alan Oxford Royale Akademi’nin Mühendislik Dünyasına Giriş programına katılan öğrenciler maksimum 15 kişilik sınıflarda haftada 20 saat eğitim görürler. Mühendislik Dünyasına Giriş eğitim programı, öğrencileri mühendisliğin büyüleyici disiplini ile tanıştırarak bu dünyaya giriş yapmaları için tasarlanmıştır. Bu 2 haftalık eğitim programında öğrenciler mühendislik biliminin çeşitli dallarını kapsayan konular hakkında bilgi sahibi olurlar. Eğitim programı, gelecekte mühendislik alanında bir kariyer edinmek isteyen öğrencilere bu konuda fikir verecektir. Buna ek olarak, eğitim süresince yaptıkları grup projeleri, öğrencilerin liderlik, ekip çalışması ve sunum becerileri konusunda kendilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Mühendislik bilimlerinin dinamik dünyasına girmeye hevesli öğrenciler için interaktif bir öğrenme deneyimi sunan bilim programı öğrencilere mühendislik alanında gerekli olacak teknik ve analitik becerileri tanıtmayı hedefler. Sunumlar ve grup etkinlikleri yoluyla, iletişim ve konuşma becerilerini geliştiren öğrenciler aynı zamanda teknik konular hakkında fikir sahibi olurlar. Eğitim programı, hem bilimsel teorinin pratik uygulamaları ile tanışmak isteyen hem de ileride mühendislik bilimi alanında eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler için uygundur.

Eğitim boyunca öğrenciler günlük cisimlerin tasarımında yer alan mühendislik kavramlarının arkasındaki bilimsel teorileri incelerler. Sabah derslerinde öğrenilen teorik bilgiler, öğleden sonraki atölyelerde, tasarım yarışmaları, sunumlar ve geziler de dahil olmak üzere pratik uygulamalar yoluyla pekiştirilir. Öğrenciler fikirlerini dile getirmeleri için motive edilir ve vaka analizi, sunumlar ve grup tartışması aracılığıyla yaratıcı düşünce desteklenir.

İşlenen Konular

  • Matematik ve Fizikte temel teori
  • Mekanik ve Yapısal Mühendislikte fonksiyon, çevre ve güvenlik gibi üretim kavramları
  • Elektromekanik ve devre teorisinin Elektrik Mühendisliğine uygulanması
  • Mantık ve matematiğin temel bilgisayar bilimleri ile etkileşimi
  • Biyomedikal, Kimyasal ve Sürdürülebilir Mühendislik alanlarındaki güncel ve gelecekteki sorunlara yaratıcı yaklaşımlar (yapısal ve devre tasarımı da dahil)
  • Mühendisliğin birden fazla alanının temelini oluşturan pratik tasarım becerileri ve süreçleri

EK BİLGİLER

TARİHLER:  2 Temmuz- 30 Temmuz 2023

SEVİYE: Öğrencilerden akıcı İngilizce konuşmaları beklenir.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13 – 15

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

20 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Cambridge

KAMPÜS

Unversity of Cambridge

KONUM

CAMBRIDGE
Heathrow Airport (LHR) 1 saat 30 dakika
Gatwick Airport (LGW) 1 saat 40 dakika