Geri

TIP Eğitimi Yaz Okulu

EXPLO tarafından sunulan Tıp Eğitimi Yaz Okulu, öğrencilerin entelektüel ve sosyal ve ihtiyaçları için mükemmel ortam sağlayan Wellesley Koleji’nde sunulur. Kampüs eşsiz doğası ve kampüs olanakları ile bir çok kez dünyanın en güzel üniversite kampüsleri listesinde yer almıştır.

1976’dan beri çeşitli bilim konularında yaz okulları düzenleyen EXPLO, bugüne kadar dünya çapında 93 ülkeden 75.000 öğrenciye ulaşmıştır. EXPLO’da her etkinlik, karşılaşma keşif ve ilerleme için bir fırsat olarak düşünülür. EXPLO’da yaz okuluna katılan öğrenciler, alanındaki en parlak kişilerle temas halinde olurlar. Yaz Okulları için özenle seçilmiş değerli eğitmenler, öğrencilerin çalışmalara derinlik ve perspektif kazandırmayı amaçlar. Eğitmenler, eğitim programı boyunca öğrencilerin kişisel ihtiyaçlarına göre onların deneyimlerini şekillendirir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

EXPLO tarafından sunulan Tıp Yaz Okulu, genellikle sadece profeyoneller ve tıp öğrencileri için ayrılmış olan klinik eğitimi deneyimine erişim sunmaktadır. Tıp profesyonelleri ile ile bağlantı içerisinde, tıbbi simülasyon laboratuvarlarında pratik yapacaksınız.

Buna ek olarak, program süresince Tıp Fakültesi kabul görevlilerilerinden başvurular konusunda bilgi alabileceksiniz. Tıp alanındaki güncel sorunları ve doktorların , araştırmacıların ve sağlık personellerinin karşılaştığı sorunları gözlemleyecek,  Da Vinci Cerrahi Sistemi gibi hasta bakımında kullanılan en yeni teknolojileri daha yakından öğreneceksiniz.

Sim Lab Uygulamaları: Düzenli olarak tıp uzmanlarını eğitmekte kullanılan tıp simülasyon merkezinde acil tıp, patoloji ve cerrahi  vaka bazlı simülasyon eğitimlerine katılacaksınız.

Hasta Turları + Uygulamalı Klinik Eğitimi: Tıbbi SOAP notlarını kullanarak örnek kayıtlar oluşturulur ve hasta bakımında sonraki adımları planlanır. Hayati belirtileri ölçme, patoloji raporlarını okuma ve dikiş atma ve cerrahi düğüm atma gibi temel teknik uygulamaları yapılır.

Güncel Sorunlar + Gelişmekte Olan Teknoloji: Tıp alanındaki güncel soruları ve doktorların, araştırmacıların ve yardımcı sağlık uzmanlarının her gün karşılaştığı karmaşık sorunları keşfedebilirsiniz. Da Vinci Cerrahi Sistemi gibi hasta bakımında kullanılan en yeni teknolojilerden bazılarını yakından tanıyabilirsiniz.

Tıp Fakültesi Kabulleri:  Tıp öncesi ve tıp fakültesi kabul uzmanlarından tıp programlarına başvurmak için nasıl hazırlanılacağı konusunda bilgi alıp örnek kabul görüşmelerine katılma şansı elde edebilirsiniz.

Bu alanda heyecan verici bir kariyere hazırlanmanıza yardımcı olacak akademik hazırlık ve deneyimsel metodlar hakkında pek çok bilgi edineceksiniz.

EK BİLGİLER

TARİH:  25 Haziran – 14 Temmuz 2023

16 Temmuz – 4 Ağustos 2023

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15-17

SÜRE

1 hafta

EĞİTİM

Haftada 15 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Boston

KAMPÜS

Wellesley College

KONUM

LOGAN Uluslararası Havaalanı (BOS) 1 saat 25 dakika