Geri

EXPLO Junior Yaz Okulu

EXPLO İngilizce tarzında Yaz Okulu, oldukça eğlenceli ve öğrencileri keşif yapmaya teşvik eden bir eğitim programıdır. Topluluk ruhu, kültür paylaşımı ve oyunlar kombinasyonu sayesinde EXPLO’da İngilizce öğrenmek gerçekten otantik ve etkileyici bir deneyim haline gelir. Öğrencilerin, Amerikan öğrencilerle birlikte İngilizce öğrendiği EXPLO’da eğitim felsefesinin önemli bir bileşeni, anlamlı bir öğrenmenin gerçekleşmesi için gerekli olduğuna inanılan aidiyet duygusudur. EXPLO’daki üç haftalık süre boyunca, EXPLO İngilizce Yaz Okulu öğrencileri Wheaton topluluğundaki EXPLO’nun ayrılmaz bir parçası haline gelir. Etkinlikler, workshoplar ve hafta sonu gezilerine katılan öğrenciler, İngilizce’yi ana dili İngilizce olanlarla birlikte öğrenirler. Sınıf dışındaki bu deneyimler, çoğunlukla en etkin öğrenme anlarından biri olur. Öğrencilerin konuşma becerilerinin teorik değil, pratik ile geliştirilmesi öğrencilerin özgüvenlerinin artmasına yardımcı olur.

Akademik Gelişim hedefleyen EXPLO tarzında İngilizce Yaz Okulu’nun müfredatını geliştirmek için yıl boyunca çalışan Müfredat ve Eğitim direktör yardımcısı Kristi Jacobi’ye göre EXPLO öğrencilerin akranlarıyla akıcı bir şekilde dil ve kültür alışverişinde bulunmasına imkan sağladığını vurgular. Aynı şekilde, bu yaş grubunun doğasında olan merakın onları yönlendirmesine izin verildiğinde, öğrenciler dostluk, oyun, dil ve kültür paylaşımıyla kendi keşiflerini yaparlar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Öğrencilerin hayal gücü gerektiren projeler yoluyla öğrendiği EXPLO İngilizce Yaz Okulu programında onların okuma ve konuşma becerilerini geliştirmek için bazı etkinlikler planlanmıştır. Kağıt roketleri tasarlama, İngilizce hava durumu raporu kaydetme, animasyon filmi çekme, Amerikan tarzı doğum günü partisi planlama, bir tarifi takip ederek pasta yapma gibi etkinlikler aracılığıyla öğrenciler eğlenceli bir şekilde öğrenirler.

EXPLO öğretim felsefesinde oyun yoluyla eğitim yatar. Öğrenciler oyun yoluyla bir şeyler öğrenirken, doğal olarak eğlenirler. Rahattırlar ve bu nedenle yeni bir şey öğrenmekle (özellikle de yeni bir dil) birlikte gelen kaygılarla baş etmek zorunda kalmazlar. Bu nedenle, EXPLO müfredatı, öğrencileri içine çeken ve keşfin bir parçası olmaları için onları heyecanlandıran deneyimler ve projeler üzerine kuruludur. Dilin ve oyunun iç içe geçmiş olması, her bir öğrencinin yaşadığı deneyimi daha derin ve daha özgün kılar.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 25 Haziran- 4 Ağustos 2023

GEZİLER: EXPLO’da hafta sonları için planlanan olan gezilerimizde Amerikan kültürünü deneyimlemeleri ve konuşma becerilerini uygulayan geliştiricileri için fırsat sunar. Öğrenciler, onun hafta sonu gezilere katılırlar.

 • Boston Bilim Müzesi
 • Harvard Doğa Tarihi Müzesi
 • Fenway Park (Red Sox) Turları
 • Taj Hotel’de çay
 • Canobie Göl Parkı
 • Boston Ördek Turları
 • Simüle Sky Dalış
 • Mavi adam Grubu
 • New England Akvaryumu
 • güzel Sanatlar Müzesi
 • Paw Sox Küçükler Ligi
 • Beyzbol Oyunları

KONAKLAMA: Regis College

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

10-13

SÜRE

2-3 hafta

EĞİTİM

Haftada 15 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Massachusetts

KAMPÜS

Regis College

KONUM

Logan Uluslararası Havaalanı  1 saat