Geri

Kodlama ve Yazılım Mühendisliği Yaz Okulu @ Hotchkiss

Yazılım Mühendisliği Yaz Okulu, Lakeville Connecticut’ta yer alan bir yatılı okuldur. 1891’de kurulmuş olan okul, 9 ve 12’nci sınıf öğrencilerine ayrıcalıklı bir akademik eğitim ortamı sağlar. Hotchkiss Okulu’nda eğitim alan öğrencilerin bazıları programa Amerika Birleşik Devletleri’nden katılırken bazıları da dünyanın dört bir yanından Connecticut’a gelen uluslararası öğrencilerdir. Hotchkiss Okulu mezunları en seçkin üniversitelerin ve kolejlerin çoğundan kabul alırlar.

Hotchkiss Okulu, yaz aylarında, astronomi, çevre bilimi, piyano, film veya robot mühendisliği gibi öğrencilerin heyecan duyacakları farklı konularda yaz okulu programları sunar. Bu sayede öğrencilerin tutku ve meraklarını keşfetmesine yardımcı olur. Hotchkiss Yaz Portalları, orta ve lise çağındaki öğrencilerin yeni şeyler denemelerine fırsat vererek onlara farklı beceriler kazandırmayı hedefler. Eğitim programı direktörü Bill Fenton, Hotchkiss Okulu’nda Fizik ve Astronomi alanında öğretim görevlisidir ve 2016 yılında Berkshire Taconic Vakfı’ndan James C. Kapteyn Ödülünü almıştır. New England yatılı okulunda konaklayan öğrenciler iki veya üç haftalık bir eğitim alarak çeşitli aktivitelere katılım sağlarlar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Yazılım Mühendisliği Yaz Okulu programı, öğrencilerin mobil uygulamalar geliştirmelerine yardımcı olarak onlara yazılım geliştirme dünyasının kapılarını açar. Öğrenciler, günümüzde iPhone ve iPad’ler için programlar oluşturmada standart olan Swift dilini öğrenirler. Önceden tasarlanmış birkaç uygulamayı programlamanın yanı sıra, öğrenciler tasarım, prototip oluşturma ve proje planlama da dahil olmak üzere yazılım mühendisliğinin temellerini öğrenirler. Bu deneyim, her öğrencinin kendi tasarımı olan orijinal bir uygulama yaratmasına imkan sağlar. Bu program, önceden programlama tecrübesine sahip öğrenciler için daha idealdir, ancak yeni gelenlere de açıktır.

Önceki yazlarda Yazılım Mühendisliği Yaz Okulu programını tamamlayan öğrenciler yeniden kayıt olabilirler. Müfredat, geri gelen öğrenciler için mobil uygulama programlama hakkındaki bilgilerini genişletme ve daha sofistike projelerde çalışma fırsatı vermek üzere daha kapsamlı hale getirilmiştir.

EK BİLGİLER

TARİHLER:  30 Haziran – 13 Temmuz 2024

SEVİYE: Yazılım konusunda tecrübesi olan öğrenciler için idealdir.Yine de başlangıç seviyesindeki öğrenciler de eğitim programına Kabul edilir.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13 +

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

25 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Lakeville, CT

KAMPÜS

The Hotchkiss School

KONUM

Bradley Uluslararası Havalanı (BDL) 1 saat 19 dakika