Genç Sanatçılar Yaz Okulları @ The Choate

Choate kampüsünde sunulan Genç Sanatçılar Yaz Okulları, sahne ve görsel sanatlardaki tüm genç sanatçılara tiyatro ve görsel sanatlar alanlarında geliştirmeyi amaçlar. Boston ve New York’un ortasında küçük bir kasaba olan Wallingford’un (CT) kalbinde yer alan Choate kampüsü genç sanatçılara dünya standartlarında akademik bir ortam sağlar.

Eğitim programı, genç sanatçıların bireysel tutku ve yeteneklerini keşfetmesine ve ilgi duydukları sanat alanında kendilerini geliştirmesine yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Tüm sanat dersleri, belirli bir sanat alanı hakkında temel bilgiler ve ilham kaynağı arayışı ile başlar. Daha sonra, yaratıcılık ve işbirliği ön plana çıkar.

Öğrenciler kendi senaryolarını yazarlar, kendi danslarını oluşturur, kendi müziklerini düzenler ve kendi orijinal eserlerini tasarlarlar! Her seansta amaç ve yönlendirmeyi sağlamak üzere temalar oluşturulur. Aynı zamanda, eğitim şekli genç sanatçıların her bir sanat formunun diğer sanat formlarına nasıl ilişkili ve destekleyici olduğunu anlamasına ve deneyimlemesine izin verir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

5 ve 7’inci sınıf öğrencileri için tasarlanmış olan 1 haftalık Görsel Sanatlar Laboratuvarı, öğrencilere gerçek zamanlı deneyimlerle birden fazla görsel sanat ortamını deneyimleme fırsatı sunar. Her ders yaklaşık 90 dakika sürer ve öğrencileri görsel sanatlar konusunda çok yönlü bir tecrübeye sahip olmaya teşvik eder. Seanslarda sunulan farklı sanat alanları aşağıdaki gibidir:

Dijital Fotoğrafçılık – Öğrenciler, iPhone, iPad, Android telefonları veya diğer elektronik cihazlarıyla fotoğraf çekmeyi nasıl öğrenirler. Daha sonra Adobe Photoshop yazılımını kullanarak fotoğrafları düzenler ve geliştirirler.

Çömlekçilik – Öğrenciler, bir çömlekçilik çarkıyla nasıl çalışılacağını, kil işleyip heykel yapmayı ve çalışmalarını nasıl boyayacaklarını ve pişireceklerini öğrenirler.

Dijital Animasyon – Öğrenciler kendi karakterlerini, sahnelerini ve hikayelerini yaratırlar. Dijital çizim tabletleri kullanarak ve Adobe Animate’yi kullanarak orijinal animasyonlar tasarlarlar.

Tekstil – Öğrenciler, orijinal parçalar oluşturmak için kumaşlar ve liflerle çalışırlar.

Çizim ve Boyama – Öğrenciler kalem, pastel, kara kalem, yağ ve suluboya kullanarak çizim ve boyama tekniklerini öğrenirler.

EK BİLGİLER

TARİH: 24 – 05 Temmuz 2020

Eğitim programı gündüz programı olarak nitelendirilen öğrencilerin sabah 08:00’da okula bırakılıp akşam üzeri 17:00’da teslim alınacağı şekilde organize edilmiştir.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

10-13

SÜRE

5 gün

EĞİTİM

Toplam 30 saat

KONAKLAMA

Gündüz Programı

ŞEHİR

Wallingford, Connecticut

KAMPÜS

Choate Rosemary Hall

KONUM

Bradley Uluslararası Havaalanı (BDL) 45 dakika