Geri

UBC Geleceğin Dünya Liderleri

Geleceğin Dünya Liderleri adlı yaz okulu, 15-18 yaş arasındaki öğrencilere  Vancouver’da yaşama ve eğitim alma fırsatını sunar. Öğrenciler, ilgi duydukları alanlarda veya yeni bir şeyler denemelerine imkan sağlayan farklı alanlarda derslere katılırlar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Bu program Kanada’nın Vancouver şehrinde University of British Colombia’da gerçekleşmektedir. UBC; gerek 400 hektarlık doğayla iç içe kampüsüyle, gerekse Vancouver’a yakın olmasıyla oldukça geniş imkanlara sahip bir kampüstür. Öğrenciler hafta içi sabah ve öğlen kampüste derslerine katıldıktan sonra hafta sonu şehirde vakit geçirebilir, kayak yapmayı ya da alışveriş yapmayı tercih edebilirler.

Ufkunuzu Genişletin adlı eğitim programına katılanlar, haftada 20 saatten fazla ders alır. Öğrenciler, 2 haftalık eğitim süreçleri boyunca sabah derslerini aldıktan sonra öğle yemeğine katılırlar. Öğlen dersleri üniversiteye hazırlık atölyeleri, UBC kampüsünü tanıma gezileri ve diğer öğrencilerle grup aktiviteleri şeklinde gerçekleşmktedir. Öğrenciler okulun yurdunda konaklayabileceği gibi kendi konaklamalarını kendileri de sağlayabilirler.

Geleceğin Dünya Liderleri adlı yaz okulu, akademik konularda ve pratik becerileri geliştiren geniş ve çeşitli bir kültürel ve akademik bir ders programı sağlarken aynı zamanda öğrencilere Kanada’nın en etkileyici kültürel mekanlarını sunar. Eğitim programının sonunda öğrenciler seçtikleri konuyu derinlemesine değerlendirilerek, yeteneklerini geliştirecek ve konuyu üst seviyede (üniversite ve ötesinde) devam ettirmelerinde onlara yardımcı olarak altyapıya sahip olacaklardır. Öğrenciler, edindikleri sağlam altyapı ve kaliteli eğitimin yanı sıra ömür boyu devam ettirecekleri arkadaşlıklar kurarak geleceğin liderlerinin küresel bir ağını kurmuş olacaklar.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 3- 14 Temmuz  2023 

17 – 28 Temmuz 2023

31 Temmuz  – 11 Ağustos 2023

KONAKLAMA: Öğrenciler UBC Vancouver kampüsünde tamamen ihtiyaçlarına göre tasarlanmış tek kişilik odalarda konaklamaktadır. Yurt kafeteryalarında dünya mutfağından menüler tercih edebilir ve okula yürüyüş mesafesinde konaklayabilirler.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15-18

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

Haftada 20 saat

KONAKLAMA

Yurt/ Kendi Konaklamak İsteyen

ŞEHİR

Vancouver, KANADA

KAMPÜS

University of British Colombia

KONUM

Vancouver Havaalanı (YVR) 17 dakika