Geri
Binicilik + İngilizce Yaz Okulu

Binicilik + İngilizce Yaz Okulu

Binicilik + İngilizce Yaz Okulu, daha önce hiç ata binmemiş olan öğrenciden, atı olan ve ileri seviyede binicilik yapan öğrencilere kadar her seviyede katılımcılara hitap eder. Spor ve İngilizce eğitimini bir arada sunan ünlü Exsportise Akademi’nin sunduğu Binicilik + İngilizce Yaz Okulu, öğrencilerin oyun tekniklerini ve kendilerine olan güvenlerini arttıran yoğun ve odaklı bir eğitim sağlar. Exsportise, 1988’den bu yana,  9-17 yaş arası öğrencilere spor, müzik veya dans dersleriyle bir arada sunulan kaliteli İngilizce yaz okulları sağlar. Unutulmaz anılarla dolu, kendilerine fayda sağlayan bir yaz tatili düşleyen öğrenciler için Exsportise yaz kampları uygun olacaktır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Binicilik + İngilizce Yaz Okulu programı, binicilik konusunda farklı seviyelerde becerilere sahip öğrencilere hitap eder. Öğrencilerin ata binerken kendilerine olan güvenini geliştirmeye yönelik olan eğitim programı, at ile başa çıkma, yürütme, koşma ve engebeli arazide at binme konularını esas alır.  Dersler, deneyimli ve profesyonel eğitmenler tarafından verilir. Haftalık 15 saatlik İngilizce dersinin yanında, öğrenciler günde 3 saat olmak üzere haftada toplam 15 saat binicilik dersi alırlar. Kampın birinci gününde, tüm öğrencilerin becerileri değerlendirilir ve öğrenciler seviyelerine göre belirlenen uygun gruplara yerleştirilir. İngiltere’de Oundle School’da ce Clayesmore’da sunulan eğitim programında öğrenciler ile birebir ilgilenilir. Binicilik + İngilizce Yaz Okulu’nda 6 öğrenciye 1 görevli personel düşmektedir. Ayrıca, öğrenciler için eğlenceli ve güvenli bir ortam sağlanır. 1 haftadan fazla kalan öğrenciler için her hafta sonu 2 tam gün geziler planlanmıştır.

Binicilik eğitim programı; öğrencilerin binicilik testinden geçtiği her Cuma günü gerçekleşen engel atlama yarışlarını esas alır. Daha deneyimli öğrenciler yüksek engeller ile yarışırlar. Eğitim programının kilit unsurlarından biri düzenli at bakımıdır. Günlük rutinin bir parçası olarak öğrenciler atlarını tımar etmeye ve hazırlamaya ve kullandıkları ekipmanın adlarını ve at ile ilgili her şeyi İngilizce olarak öğrenirler.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 2 farklı kampüse göre farklılık göstermektedir.

2 Haziran – 29 Temmuz 2023 (Oundle School)
25 Haziran  – 12 Ağustos 2023  (Worth School)

SEVİYE: Yeni başlayanlar da dahil olmak üzere tüm yetenek seviyeleri için uygundur.

YAŞ ARALIĞI: 2 farklı kampüse göre farklılık göstermektedir.
11-17 (Oundle School)
9-16 (Worth School)

DERS SAATLERİ:  Haftada 30 saat (15 saat binicilik + 15 saat İngilizce)

GEZİLER: 1 haftadan fazla kalan öğrenciler her hafta sonu 2 tam gün gezilere katılırlar.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

9-17

SÜRE

1-4 hafta

EĞİTİM

haftada 30 saat

KONAKLAMA

Yurt

Binicilik + İngilizce Yaz Okulu

ŞEHİR SEÇENEKLERİ

Peterborough, Sussex

Crawley

KAMPÜS SEÇENEKLERİ

Oundle School
Worth School

KONUM

Oundle School

Heathrow Havaalanı (LHR) 2 saat 15 dakika
Londra Stansted Havaalanı 1 saat 30 dakika
Eurostar Londra 2 saat 15 dakika
Cambridge 45 dakika

Clayesmore

Heathrow Havaalanı (LHR) 2 saat 30 dakika
Gatwick Havaalanı (LGW) 2 saat 30 dakika
Eurostar Londra 3 saat
Bournemouth 30 dakikaBath 45 dakika