Geri

West End Stage Yaz Okulu

İngiltere, Londra’da sunulan West End Stage Yaz Okulu, 8-21 yaş aralığında sahne sanatları üzerine eğitim almak ve kendilerini geliştirmek isteyen genç katılımcılar için tasarlanmıştır. Sahne sanatları eğitimi, mezunları arasında Daniel Craig ve Orlando Bloom’un da yer aldığı, İngiltere’nin en önde gelen drama okullarından biri olan Guildhall School of Music & Drama’da sunulur.

Londra’nın tam merkezinde yer alan okulda, 10 adet dans stüdyosu, 8 prova odası, 3 tiyatro salonu, kafe ve sosyal alanlar mevcuttur. Eğitim kadrosunun tamamı dünyaca ünlü West End müzikalinin yıldızları ve sektör profesyonellerinden oluşur. Öğrenciler 8-11, 12-14, 15-17 ve 18-21 olacak şekilde gruplara ayrılır ve farklı yaş gruplarında eğitim alırlar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

1 hafta süreli programda drama, dans, şan ve müzikal derslerinin yanı sıra master dersler ve workshoplar da yer alır. Workshoplar aracılığı ile edinilmesi beklenen bilgi ve beceriler arasında; sahne makyajı, televizyon karşısında oyunculuk, kuklacılık, seçmelere katılım ve drama okuluna başvuru konuları yer alır. Eğitim programı, öğrencilerin West End’de Phantom of the Opera’ya ev sahipliği yapan dünyaca ünlü Majesty’s Theatre’da sergilediği bir final gösterisi ile sona erer. Bu gösteride öğrenciler 1000 kişilik bir salonda, aileleri arkadaşları, öğretmenleri ve sektörden davet edilen profesyonellere oyunlarını sergilerler. Öğrenciler, bu sayede, performans sürecinde, ışıktan sese kadar bir prodüksiyon ekibinin deneyimlediği her şeyi görme fırsatına sahip olurlar.

Eğitim program süresince öğrencilerin performans becerilerindeki artışın yanı sıra özgüven, takım çalışması ve kişisel disiplin becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Ayrıca, katılımcılar, en son sahnelenen West End şovlarından birini izleyerek, oyunda sahne alan oyuncular, yönetmenler ve menajerlerle tanışma fırsatına sahip olurlar. Öğrenciler, güvenli bir ortamda, öğretmenlerine ve sektörde tanıştıkları kişilere sektör ile alakalı sorular sorarak onların tavsiyelerinden faydalanırlar.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 7 – 13 Ağustos 2023

14 – 20 Ağustos 2023

21 – 27 Ağustos 2023

Tercihe bağlı olarak, eğitim programına sadece gündüzleri derslere katılarak ya da konaklamalı bir şekilde katılmak mümkündür. Yurtta konaklayan öğrenciler için Cumartesi günleri liderler eşliğinde Londra içerisinde çeşitli geziler planlanmıştır.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

08-21

SÜRE

1 hafta

EĞİTİM

20 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Londra

KAMPÜS

Guildhall School of Music & Drama

KONUM

Londra 25 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat