Geri

ISSOS Cambridge Yaz Okulu

ISSOS Cambridge Yaz Okulu, Cambridge Üniversitesi’nin en eski kolejlerinden biri olan Queens’ College’ta sunulur. 1284 yılında kurulmuş olan Cambridge Üniversitesi, dünyanın en ünlü ve iyi üniversitelerinden biri olarak bilinir. Cambridge şehri, geleneklerin ve yeniliklerin harmanlandığı, tarih ve kültür dolu, kozmopolit bir şehirdir.

ISSOS Cambridge Yaz Okulu programı, 13-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerine, akademik ihtiyaçlarına göre belirleyecekleri bir plan doğrultusunda 3 hafta süreyle bir ana bir de seçmeli ders alabilirler. Her ülkeden en fazla %10 öğrenci kabul eden eğitim programına birçok farklı ülkeden gelen öğrenciler katılım sağlar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

İngilizce – Genel

İleri İngilizce – Özellikle WRITING (essay yazımı) üzerine yoğunlaşır.

Gazetecilik – Essay yazma becerileri, bir fikri yapılandırma, raporlama ve araştırma teknikleri, düzeltme teknikleri ve sayfa tasarımı konularına odaklanır.

Münazara – Sesi kullanma ve kendine güven teknikleri, güncel konulara enerjik yaklaşımlar geliştirme, kritik düşünme ve fikirlerini doğru şekilde aktarabilme konularına temas eder.

İşletme ve Girişimcilik Topluluk önünde konuşma ve sunum yeteneği, takım oluşturma ve yönetme, hedef belirleme, zaman kullanımı üzerinde durulan konular arasındadır.

Hafta içi 4 öğleden sonra ise Tiyatro, Tenis, Fotoğrafçılık, Doğa Liderliği seçmeli derslerini alırlar.

GEZİLER

Seçmeli derslerin ardından planlanan öğleden sonra aktivitelerine ek olarak her Cumartesi tam gün şehir gezileri planlanmıştır. Pazar günleri ise seçenekli olarak sunulan workshoplar organize edilir.

EK BİLGİLER

TARİH: 12 Temmuz- 2 Ağustos 2023

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13-18

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

21 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Cambridge

KAMPÜS

Cambridge Üniversitesi

KONUM

Heathrow Airport (LHR) 1 saat 30 dakika
Gatwick Airport (LGW) 1 saat 50 dakika