Geri

Andover Philips Academy Yaz Okulu

1942’de kurulan Andover Phillips Akademi Yaz Okulu, Amerika ve dünyanın pek çok farklı ülkesinden bir araya gelen, akademik başarı hedefi yüksek öğrenciler için hazırlanmış yüksek kalitede eğitim sunar. Phillips Akademi, aralarında eski Amerika Birleşik Devletleri başkanı George W Bush’un da yer aldığı pek çok başarılı kişinin mezun olduğu okul olarak da bilinir.

Eğitim programı, 7 ve 8’inci sınıf ile 9, 10, 11 ve 12’inci sınıflar için farklı içerikte şekillendirilmiş olup iki farklı ana kısma ayrılır.

Andover Philips Aklademi, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri ana tema altında yer alan birçok farklı konu arasından seçim yaparlar. Sonrasında bir plan doğrultusunda 5 hafta süresince seçmiş oldukları konuda kampüs içerisinde eğitim alırlar. 7 ve 8’inci sınıflar, 3 hafta boyunca kampüs dışında, bilgisayar üzerinden alınan derslerin ardından 2 hafta süreyle kampüste geçirdikleri LSI Hybrid olarak adlandırılan program seçeneğine de dahil olabilirler. Öğrenciler aşağıdaki dersler arasından seçim yapabilirler.
  • Uygulamalı Arkeolojisi (Archeology in Action)
  • Suçun Anatomisi (Anatomy of Crime)
  • Performans ve Film Üzerine Bir Çalışma (A Study of Performance and Film)
  • New England Alan Ekolojisi ve Alan Yazarlığı (New England Field Ecology & Field Writing)
  • Dünyamızda Süreklilik ve Değişim (Continuity and Change in Our World)
  • Deniz Biyolojisi Matematik ile Buluşuyor (Marine Biology Meets Math)
  • Geçmiş ve Günümüzün Bağı (Connecting our Past and Present)
  • Uçuş Fiziği (The Physics of Flight)
  • Lise Hazırlık Enstitüsü (Highschool Prep Institute)
  • Haritaların Ardındaki Sanat Bilim ve Matematik (Cartography: The Art, Science and Math Behind Maps)
9, 10, 11, ve 12’inci sınıf öğrencileri ise aralarında Laboratory Sciences , Mathematics, Philosophy, Writing, Studio Arts, Web Design ve birçok başka alanın yer aldığı 60 farklı ders arasından 1-2 ders ya da daha yoğun bir planda ders seçebilir.
Öğrenciler, ayrıca seçenekli olarak sunulan Princeton Review sınıfında SAT, ACT ve SSAT hazırlık eğitimi alabilir. Sınav stratejisi ve test çözme üzerine kurulu ders süresince 2 tam zamanlı SAT oturumuna katılan öğrenciler, program sonunda kişisel bir rapor alırlar.

Eğitim programını özgün kılan bir başka detay ise Dartmouth College, Brown, Yale, Duke and Harvard Üniversitesi gibi üniversitelerin Andover kampüsünü her hafta ziyaret ediyor olmasıdır. Bu ziyaretler sırasında, üniversite kabul ofisi görevlileri ile öğrenciler bir araya gelirler. Niyet mektubu yazımı, özgeçmiş hazırlama ve akademik konularda değerlendirilen öğrencilere fayda sağlayacak yönlendirmeler yapılmaktadır.

Ayrıca, Andover öğrencileri üniversite kampüslerini ziyaret ederek kabul ofisleri tarafından organize edilen bilgi seanslarına da katılım sağlarlar.

Eğitim programının bir başka özelliği ise öğrencilerin isteğe bağlı olarak 4 adet 45 dakikalık ya da 60 dakikalık özel müzik dersi alabilmeleridir.

EK BİLGİLER

TARİH:

Andover Summer: 2 Temmuz –  4 Ağustos 2023

Andover Advantage: 15 Temmuz – 26  Temmuz 2024 | 5 Ağustos – 16 Ağustos 2024

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

12-18

SÜRE

2-5 hafta

EĞİTİM

kişisel tercihe bağlı

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Andover, Massachusetts

KAMPÜS

Phillips Academy

KONUM

Boston Logan Havaalanı (BOS) 35 dakika
John F. Kennedy Havaalanı  (JFK) 3 saat 30 dakika