Yüksek Performans Tenis Kampı

İngiltere, Londra şehrinde yer alan National Tennis Center’da sunulan merkez, İngiltere’nin Davis Cup ve Lawn Tenis Birliği’ne ev sahipliği yapan muhteşem imkanlara sahiptir. Londra’nın güney batısında, Richmond Park’ın yakınında yer alan yüksek performans tenis merkezinde 4 tanesi Grand Slam zeminli 22 adet kort mevcuttur.

Yüksek Performans Tenis Kampı turnuva profesyonelleri tarafından tasarlanmıştır. Eğitim programının temel hedefi oyuncuları bir üst seviyeye taşımaktır. Yüksek Performans Tenis Kampı, sadece okul ya da bir kulüpte düzenli olarak tenis oynayan katılımcılar için uygun olup, başlangıç seviyesindeki oyuncuları bünyesine kabul etmemektedir. Programda 6 oyuncuya 1 görevli oranı ile eğitim verilir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Eğitim programı, içeriğinde 3 farklı seçenek barındırır. Katılımcılar, sadece Tenis , Tenis + İngilizce ya da Tenis + İleri İngilizce programları arasında seçim yapabilirler. İleri İngilizce seçeneği sadece C1 ve üzerinde İngilizce seviyesine sahip oyuncular için uygundur.

Total Tenis Kampı, yoğun bir şekilde tenis becerilerini geliştirmeye yönelik bir programdır. Katılımcılar profesyoneller gibi haftada 32 saat tenis, fitness ve müsabakalar ile eğitim alırlar. İlk gün gerçekleşen seviye tespit sınavından hemen sonra, her seviye grubu uygun 2 ya da  3 farklı koç ile antrenman yapacaktır. Kort dışında psikoloji, fiziksel ve ruhsal hazırlık, taktik geliştirme gibi konularda eğitim verilir.

Tenis + İngilizce Kampı, tenis becerilerinin yanı sıra İngilizce eğitim alarak pratik yapmak isteyen katılımcılar için idealdir. Haftada 18 saat tenis eğitimi ve 12,5 saat İngilizce eğitimi verilir.

Tenis + İleri İngilizce Kampı, tenis becerilerinin yanı sıra İngilizce eğitim alarak pratik yapmak isteyen katılımcılar için idealdir. Haftada 21 saat tenis ve 6 saat İngilizce proje eğitimi verilir. Katılımcılar, gruplar halinde her hafta belirlenen iş ya da spor konulu bir proje hazırlarlar. Takım çalışması, araştırma teknikleri ve sunum tekniklerini geliştirmeyi hedefleyen eğitim kısmında katılımcılar her gün 1 saat öğretmen eşliğinde sunuma çalışırlar ve her hafta sonunda sunum gerçekleşir.

GEZİLER

Program süresince Niketown, Oxford Street , Buckingham Sarayı, Parlamento Binası gibi noktaları da kapsayan bir Londra Gezisi yer alır. Ayrıca, Wimbledon Stadyumu ve dünyada kullanımda olan en eski kort olarak bilinen Hampton Court ya da Petworth House da tenis oynayabilecekleri ve hemen arkasından alışveriş yapabilecekleri bir gezi daha planlanmıştır.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 16 Temmuz – 19 Ağustos 2020

DERS SAATLERİ
Total Tenis:
27 saat
Tenis + İngilizce:
30 saat
Tenis + İleri İngilizce: 32 saat

Tenis + İleri İngilizce seçeneği yalnızca 12-17 yaş aralığındaki oyuncular içindir.

GEZİLER: Her hafta 1 tam gün gezi
Wimbledon, Real Tennis- Petworth House, Londra ve Arundel Kalesi gezileri sunulmaktadır.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

10-17

SÜRE

1 veya 2 hafta

EĞİTİM

27-30-32 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Londra

KAMPÜS

National Tennis Academy, London

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 1,5 saat
Heathrow Havaalanı (LHR) 25 dakika