Geri

Yüksek Performans Tenis Kampı

İngiltere, Londra şehrinde yer alan National Tennis Center, İngiltere’nin Davis Cup ve Lawn Tenis Birliği’ne ev sahipliği yapar ve muhteşem imkanlara sahiptir. Londra’nın güney batısında, Richmond Park’ın yakınında yer alan yüksek performans tenis merkezinde 4 tanesi Grand Slam zeminli 22 adet kort mevcuttur.

Yüksek Performans Tenis Kampı turnuva profesyonelleri tarafından tasarlanmıştır. Eğitim programının temel hedefi oyuncuları bir üst seviyeye taşımaktır. bir çok spor programından farklı olarak, Yüksek Performans Tenis Kampı, sadece okul ya da bir kulüpte düzenli olarak tenis oynayan katılımcılar için uygun olup, başlangıç seviyesindeki oyuncuları bünyesine kabul etmemektedir. Programda 6 oyuncuya 1 görevli oranı ile eğitim verilir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Eğitim programı, içeriğinde 2 farklı seçenek barındırır. Katılımcılar, sadece Tenis ya da Tenis + İngilizce programları arasında seçim yapabilirler.

Total Tenis Kampı, yoğun bir şekilde tenis becerilerini geliştirmeye yönelik bir programdır. Katılımcılar profesyoneller gibi haftada 30 saat tenis, fitness ve müsabakalar ile eğitim alırlar. İlk gün gerçekleşen seviye tespit sınavından hemen sonra, her seviye grubu uygun 2 ya da  3 farklı koç ile antrenman yapacaktır. Kort dışında psikoloji, fiziksel ve ruhsal hazırlık, taktik geliştirme gibi konularda eğitim verilir.

Tenis + İngilizce Kampı, tenis becerilerinin yanı sıra İngilizce eğitim alarak pratik yapmak isteyen katılımcılar için idealdir. Haftada 17 saat tenis eğitimi ve 13-14 saat İngilizce eğitimi verilir.

GEZİLER

Program süresince Niketown, Oxford Street , Buckingham Sarayı, Parlamento Binası gibi noktaları da kapsayan bir Londra Gezisi yer alır. Ayrıca, Wimbledon Stadyumu ve dünyada kullanımda olan en eski kort olarak bilinen Hampton Court ya da Petworth House da tenis oynayabilecekleri ve hemen arkasından alışveriş yapabilecekleri bir gezi daha planlanmıştır.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 3 Temmuz – 6 Ağustos 2023

DERS SAATLERİ
Total Tenis:
26 saat
Tenis + İngilizce:
30-31 saat

GEZİLER: Her hafta 1 tam gün gezi
Wimbledon, Real Tennis- Petworth House, Londra, Oxford ve Windsor gezileri sunulmaktadır.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

10-17

SÜRE

1 veya 2 hafta

EĞİTİM

26 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Reading, Brighton

KAMPÜS

Bradfield College

Radley College

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 1,5 saat
Heathrow Havaalanı (LHR) 25 dakika