Geri

ISSOS Yaz Okulu @ Yale University

Connecticut’taki New Haven’de bulunan Yale Üniversitesi’nde sunulan ISSOS Yaz Okulu, öğrencilerin yazlarını Amerika’nın sıralamadaki en iyi üniversitelerinden birinde geçirmesi için eşsiz bir fırsat sunar. 1701’de kurulan ve gotik tarzda kampüsü ile dünyaca ünlü Yale, Amerika’daki en güzel üniversite kampüslerinden birine sahiptir.

Seçkin ISSOS yaz okulu programı, 13-18 yaş aralığındaki öğrencilere, dünyaca ünlü Yale Üniversitesi kampüsünde; öğrenme, yaratıcılıklarını zenginleştirme ve yeni maceralara katılma fırsatı sunar. Üç haftalık program 60’dan fazla ülkeden gelen öğrenciyi ağırlamakta ve gerçek anlamda uluslararası bir deneyim sağlamak için her milletten gelen öğrenci sayısını % 10 olarak sınırlamaktadır.

Öğrenciler, nitelikli eğitmenler tarafından öğretilen akademik ve seçmeli dersler arasından seçim yaparlar ve aynı zamanda kültürel gezi ve etkinlik programından yararlanırlar. Yaz okulu boyunca danışmanlardan oluşan bir ekip öğrencilerin her zaman güvende ve mutlu olduğundan emin olmak için gerekli denetimi sağlar.

Öğrenciler merkezi bir konumda bulunan geleneksel Yale Üniversitesi kampüsünde konaklarlar. Yale Üniversitesi kampüsü, öğrencilere birçok üniversite binasını keşfetmek, küçük üniversite kasabasında bazı tanınmış markalara ve diğer butik mağazalara ev sahipliği yapan mağazaları keşfetmek ve çeşitli kafe ve restoranların tadını çıkarmak gibi fırsatlar sunar. Daha da önemlisi, Yale, öğrencilerin belirli bir özgürlüğün tadını çıkartabileceği ve sunduğu her şeyin tadını çıkarabileceği güvenli bir kampüs sağlar. Yale Üniversitesi’nde ISSOS Yaz Okulu’na devam eden öğrenciler, Bill Clinton, Hilary Clinton, Meryl Streep, Oliver Stone, Claire Danes ve Jodie Foster gibi ünlü mezunlar ile aynı kampüsü tecrübe etmiş olacaklar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Yüksek kaliteli akademik yaz okul programı, uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Yale’de ISSOS’a devam eden tüm öğrenciler, üç haftalık program süresince takip etmek üzere bir akademik ve bir seçmeli ders seçerler. Buna ek olarak; öğrenciler, heyecan verici aktiviteler, kültürel geziler ve etkinliklerden yararlanırlar.

AKADEMİK DERS SEÇENEKLERİ

  • İngilizce dili
  • Tartışma (DEBATE)
  • İş Dünyası ve Girişimcilik
  • Yaratıcı Yazarlık (Creative Writing)
  • Çalışma Becerileri

Her öğrenci, akademik ders programını ilgi alanına göre seçmiş olduğu bir seçmeli derslerden biriyle birleştirir. Bu eğlenceli derslerde öğrenciler, yeni beceriler kazanırken heyecan verici konuları keşfederler.

SEÇMELİ DERSLER

  • Tenis
  • Açıkhavada Liderlik (Outdoor Leadership)
  • Tiyatro
  • Film
  • Fotoğrafçılık

EK BİLGİLER

TARİH: 16 Temmuz – 6 Ağustos 2023

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13-18

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

haftada 15 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

New Haven, Connecticut

KAMPÜS

Yale Üniversitesi

KONUM

Bradley Uluslararası Havaalanı (BDL) 50 dakika