Geri

ACADEMIA de BARCELONA

ACADEMIA de Barcelona, dünyanın en hareketli ve heyecan verici şehirlerinden olan Barselona’da İngilizce veya İspanyolca öğrenimiyle ilgilenen öğrenciler için hazırlanmış bir eğitim programıdır.  La Academia, Barselona’nın nezih bir semti olan Les Corts’te Residència Josep Manyanet’te sunulur. Öğrenciler, yerel araştırmacılar, akademisyenler ve sanatçılardan dersler alırlar. Bir ana bir de yan dal seçen öğrenciler İngilizce ya da İspanyolca olarak eğitim alırlar. Çeşitli aktivite ve gezilerle daha da eğlenceli hale gelen interaktif dersler sayesinde öğrenciler İspanyol kültürüne hızlı bir giriş yaparlar.

Academia de Barcelona öğrencileri, Residència Universitària Josep Manyanet’te, şehrin ana mekanlarına kolayca ulaşabileceğiniz sakin bir semtte yerleşik, amaca uygun bir konutta yaşıyor, yemek yiyor ve derslere devam ediyor. Öğrenciler genelde banyolu çift kişilik klimalı odaları paylaşmaktadır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

La Academia de Barcelona’daki öğrenciler, İspanyolca veya İngilizce olarak öğretilen 18 akademik ve yaratıcı ders arasından seçim yapabilirler. İki ya da daha fazla yıl İspanyolca eğitimi almış olan öğrenciler, tamamen İspanyolca olarak verilen dersleri de alabilirler. Yeni ve farklı deneyimler sunan dersler, Barselona’nın olağanüstü tarihi ve modern kaynaklarından en iyi şekilde yararlanacak şekilde tasarlanmıştır. Son yıllarda popüler olan dersler arasında Mimarlık, Deniz Biyolojisi, Cultura y cocina ve İspanyolca dili yer alır.

MİMARLIK
Gotik kiliselerden modern ev ve binaların yer aldığı Barselona şehri dünyanın en seçkin yapılarından bazılarına sahiptir. Öğrenciler, kentin eski Gotik Bölgesindeki Roma kalıntılarından Gaudí’nin muhteşem Modernizm’ine, FC Barcelona’nın görkemli stadyumuna, kendi fikirlerini modellere dönüştürme yöntemlerini öğrenmeye kadar iki bin yıllık kentsel gelişimi keşfederler.

DENİZ BİYOLOJİSİ
Barselona önemli bir liman şehri olduğundan, öğrenciler sahil gezilerini ünlü Institut de Ciències del Mar ve kentin birinci sınıf akvaryumlarına yapılan ziyaretlerle birleştirirler. Ders konuları arasında yerli deniz yaşamı, yerel ekosistem, türlerin farklılaşması, mühendislik, kıyı koruma, evrim biyolojisi, okyanusların karşılaştığı çevresel sorunlar ve olası çözümler yer almaktadır.

KÜLTÜR VE MUTFAK (CULTURA Y COCINA)
Şeflerin, besin eleştirmenlerinin, beslenme uzmanlarının ve tarihçilerin verdiği bu ders oldukça zevklidir. Öğrenciler, pazarları ziyaret edip yerli halkla ve esnaf ile iletişim halinde olurlar. Ferrán Adrià ve Roca kardeşler gibi dünya çapında tanınan İspanyol şefleri öğrenen öğrenciler İspanyol ve Katalan gastronomik çeşitliliğini keşfederler. Aynı zamanda öğrenciler Akdeniz diyetini ve sağlığa olan faydalarını öğrenirler.

İSPANYOLCA DİLİ: DÖNÜŞÜM VE BİLEŞİM
Barselona’dan fayda sağlayan, yenilikçi ve etkileşimli öğretim yöntemlerini kullanan bu ders, zaman ve yapıların yanı sıra konuşma yeterliliği üzerine yoğunlaşır ve kelime hazinesi alıştırmaları sunar. Dil öğrenme; öykü anlatma, rol yapma, müzeleri ve kültürel konularda bilgi aktarımı gibi çeşitli etkinliklerle sağlanır. Öğrenciler telaffuz, tonlama ve halka açık konuşma üzerine çalışırlar. İlk gün değerlendirilir ve benzer seviyedeki başkaları ile birlikte bir gruba yerleştirilirler.

EK BİLGİLER

TARİH:  5 Temmuz – 1 Ağustos 2023

Paris Bağlantısı – Akademi’nin uzantısıdır. Öğrenciler, trenle Paris’e götürülürler. Program, eğitim ve eğlenceyi harmanlarken öğrencilerin zamanından en iyi şekilde yararlanacak şekilde özenle tasarlanmıştır. Dünya çapında ünlü müzelere ve anıtlara uzmanlar tarafından gerçekleştirilen ziyaretler, Montmartre gezileri, çeşitli eğlenceler, alışveriş ve geleneksel Fransız yemeklerinin tadına bakılması gibi etkinlikler planlanmıştır. Paris keşfi için mükemmel bir deneyim sayılır.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15-18

SÜRE

4 hafta

EĞİTİM

25 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Barselona

KAMPÜS

Residència Josep Manyanet

KONUM

Barcelona–El Prat Havaalanı (BCN) 20 dakika