Geri

İsviçre’de İtalyanca Öğren @ TASIS

İsviçre’deki TASIS Amerikan Okulu, Lugano’ya kısa bir sürüş mesafesindeki Montagnola’nın yamacında yer alır. Lugano, geniş meydanları, sokakları, moda butikleri ve yerel mağazaları ile ünlü, tarihi cazibesi olan kozmopolit bir şehirdir. Okul, Lugano Gölü ve çevresindeki dağların etkileyici manzarasına sahiptir. İsviçre’de sunulan eğitim programı, öğrencilere dünyanın dört bir yanından gelen arkadaşlarıyla birlikte İtalyanca öğrenme fırsatı sunar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Yoğun İtalyanca (Intensive Italian) dersleri sunan eğitim programı, İsviçre’nin İtalyanca konuşulan bölgesinde bulunan Lugano’da yer alır ve bu şehir İtalyan dili ve kültürünü öğrenmek için mükemmel bir yerdir. Ayrıca, yerel ve İtalya çapında düzenlenen geziler ve bu seyahatler sırasında karşılaşılan otantik durumlar öğrencilerin İtalyanca becerilerini güçlendirir. Öğrenciler, haftanın her günü, yaklaşık 4 saat İtalyanca dersleri alırlar.

Eğitim programında öğleden sonraları spor, sanat, gezi gezileri, açık hava maceraları ve diğer etkinlikler için ayrılmıştır. İtalyan göllerinde rüzgar sörfü, kürekle koşma, yelken veya yüzme; tenis, futbol, ​​basketbol veya voleybol, yoga ve Pilates sunulan aktiviteler arasındadır. Dans, tiyatro ve müzikal tiyatro seçenekleri de mevcuttur ve Yaz Sanatları Festivali’nde gösteriler yapılır.

Özel sporlar ek bir ücret karşılığında sağlanmaktadır. Basketbol ile ilgilenen öğrenciler, Olimpia Milano Basketbol Kampı’na katılmayı seçebilirler. Bu programda, antrenörler öğrencilerin fiziksel gücü, formasyonu ve güvenini geliştirmeye odaklandır. Futbola merakı olan öğrenciler ise ünlü AC Milan Kulübü’nden antrenörlerle yetenekleri üzerine çalışacakları AC Milan Soccer Camp adı verilen kampa katılabilirler.

Akşamları sosyal saatlerde öğrenciler eğlenceli etkinliklere katılırlar. Böylece, öğrenmekte oldukları İtalyanca dilini günlük hayatta uygulama fırsatı bulurlar ve programın çok kültürlü ve çok dilli deneyiminden fayda sağlarlar.

GEZİLER

Eğitim programı içeriğinde, öğrencileri İsviçre ve İtalya’daki güzel ve heyecan verici mekanları tanıttığı bir seyahat programını da içermektedir. Jungfrau’ya çıkmak, Venedik’teki Kroki, bir buzula tırmanmak, Roma’da yemek, kanyonla dolaşmak, balığa çıkarak rafting veya kayağa gitmek gibi aktiviteler içeren oldukça eğlenceli programlar mevcuttur. Özenle hazırlanmış seyahat programı, öğrencileri İtalyan göllerinden İsviçre Alpleri’ne, Akdeniz sahiline kadar güzel ve heyecan verici yerlerle tanıştırır.

EK BİLGİLER

Eğitim programı, farklı beklentileri olan öğrenciler için farklı alanlarda da dersler sunar. İtalyanca yerine başka dersler almak isteyen öğrenciler için farklı seçenekler mevcuttur. Öğrenciler, katıldıkları tarihe bağlı olarak çeşitli dersler arasından seçim yaparlar:

 • Ek Dil Olarak İngilizce, (English as an Additional Language, EAL)
 • Akademik Yazı (Academic Writing)
 • Yoğun Fransızca (Intensive French)
 • Dil Tabanlı Etkinlikler (Language-Based Activities),
 • Dijital Fotoğrafçılık (Digital Photography)
 • Mimari ve Tasarım (Architecture & Design)
 • Moda ve Tekstil Tasarımı (Fashion & Textile Design)
 • Müzikal Tiyatro (Musical Theater)
 • Uluslararası Bakalorya Hazırlık (International Baccalaureate Preparation)
 • İtalyan Yemekleri (Italian Cooking)
 • Girişimcilik Master Sınıfı (Lean Startup Masterclass)

Bu derslerden bazıları ikinci seans olarak nitelendirilen 22 Temmuz ve 11 Ağustos 2020 tarihleri arasında sunulur.

TARİHLER: 24 Haziran – 20 Temmuz 2023

23 Temmuz – 12 Ağustos 2023

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

14-17

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

20 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Lugano, İsviçre

KAMPÜS

TASIS the American School

KONUM

Milan Uluslararası Malpensa Havaalanı 1 saat
Lugano-Agno Havaalanı 10 dakika