Geri

TASIS İngilizce Dil Eğitimi Yaz Okulu

TASIS, İngilizce Gelişim programı üçer haftalık 2 bölüm halinde ya 3 ya da toplam 6 haftalık programdan oluşmaktadır. Başlangıçtan ileriye 6 seviyede eğitim verilmektedir. Her seviye küçük ya da büyük öğrenciler için ikiye ayrılır. Öğrenciler ilk gün seviye tespit sınavına tabii tutulur ve uygun sınıfa yerleştirilir. Program ana dili İngilizce olan öğrencilerle etkileşim halinde yürütülmektedir. Oyunlarla, sosyalleşerek, geziler sırasında ve eğitim alırken öğrencilerimiz için tüm kampüs dil laboratuvarına dönüşür. Bu sayede İngilizce dil becerileri için mükemmel gelişme kaydederler.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

TASIS İngilizce Dil Eğitimi; Okuma Maceraları, Dünya Keşfi ve Liderlik başlıkları altında sunulan zenginleştirme dersleri ile dil sanatı, okuma ve yazma, matematik, bilim konularını barındırır. Organizasyon ve liderlik becerilerini geliştirmeye yönelik içerik ve aktiviteler müfredata yerleştirilmiştir.

TASIS İngilizce Dil Eğitimi, öğrencilerin İngilizcede akıcılıklarını hızlı bir şekilde ilerletmelerine yardımcı olur. İngilizce konuşulan bir ortamda yaşamak ve kampüsünü anadili İngilizce olan kişilerle paylaşmak, öğrencilerin dil becerilerini gün boyunca uygulamaları anlamına gelir. Hafta içi, yapılandırılmış ve yoğun sınıf eğitimi, eğlenceli seçmeli dersler, spor ve akşam etkinlikleri içerir. Hafta sonları Londra’ya ve İngiltere’ye seyahatler için ayrılmıştır. Günlük yaşam, spor, seyahat, çalışma ve yeni arkadaşlıklar sayesinde yoğun bir deneyiminin bir parçası olan öğrenciler dil becerilerinde mükemmel ilerleme sağlarlar.

Eğitim programı; dinamik sınıf ortamında tartışma, grup çalışması, sözlü sunumlar, dinleme alıştırmaları, şarkılar, diyaloglar, rol oynama, iletişim oyunları, dikte, günlük dergiler ve yapılandırılmış yazılı ödevler aracılığıyla öğrencilerin İngilizce becerilerini arttırmayı hedefler. Modern ve tam donanımlı bir bilgisayar laboratuvarı, gelişmiş bir öğrenme yazılımını sunar ve dil gelişimdeki ilerlemeyi destekler. 15 saatlik yoğun İngilizce dil öğretimi ve her hafta dört saat ve on dakika süreli seçmeli derslerin yanı sıra, öğrencilere her hafta 5-6 saatlik ödevler verilir.

GEZİLER

Haftasonu Gezileri: British Museum, Buckingham Palace, Chelsea Soccer Stadium Tour, Chessington World of Adventures, Cinema, Covent Garden, Emirates Cup, Go Ape Ropes Course, Guildford Spectrum, Knightsbridge & Harrods, Landon Eye, Madame Tussauds Wax Museum, Oxford University, Paintball, Stonehenge & Salisbury, Thorpe Park, Tower of Landon, Warner Studios: Harry Potter Tour, Wimbledon, Windsor.

Tiyatro Gezileri: Billy Elli ot, Mama Mia, Phantom of the Opera, Thriller, Wicked

EK BİLGİLER

TARİHLER: 24 Haziran – 3 Ağustos 2024

DERS SAATLERİ: 15 saat yoğun İngilizce + 4 saat seçmeli dersler

GEZİLER: 2 hafta boyunca 3 tam  + 1 yarım gün gezi

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

11-17

SÜRE

3 veya 6 hafta

EĞİTİM

20 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Surrey, Londra

KAMPÜS

TASIS the American School

KONUM

Londra 1 saat 15 dakika
Gatwick Havaalanı (LGW) 40 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 15 dakika