Geri

Uluslararası Gençler İçin İngilizce Programı | University of Toronto

191 yıllık bir geçmişe sahip olan ünlü Toronto Üniversitesi’nde sunulan Uluslararası Gençler İçin İngilizce Programı, dünya çapında bir üniversite ortamında eğitim fırsatı sunar. Toronto Üniversitesi, yılda 17.000’i aşkın uluslararası öğrenciye ev sahipliği yaparken yüksek öğrenim ve araştırmada ulusun lideri olma ünvanı ile Kanada’nın en büyük eğitim kurumudur. Başarılı mezunları arasında dört Kanada başbakanı ve 10 Nobel Ödül kazanan değerli isim yer alır. Toronto Üniversitesi, dünyanın en iyi 25 üniversitesinden biri olarak seçilmiştir.

Sınav Hazırlık programlarından IELTS Hazırlık dersini de barındıran bu program Toronto şehrini keşfetme imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda 140 farklı dilde konuşulan Toronto şehrinde çok kültürlü bir ortamı deneyimleme imkanı sağlar. Toronto şehri, dünya standartlarında iş, kültür ve eğitim anlamında yaşanacak en iyi şehir ünvanına sahiptir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Uluslararası Gençler İçin İngilizce Programı, İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim almayı planlayan ve Toronto Üniversitesi’nde kaldığı süre boyunca Genel İngilizce, Akademik Hazırlık, IELTS Hazırlık olarak farklı alanlarda eğitim almak isteyen İngilizcesi orta ve ileri seviyede olan öğrenciler için tasarlanmıştır. Eğitim programı boyunca öğrenciler düzenli olarak test edilerek kendilerini geliştirirler. IELTS sınavına özgü çeşitli stratejileri öğrenip sınav skorlarını arttırmak adına farklı taktikler geliştirirler. Bunun yanı sıra öğleden sonra dilerlerse ek olarak alabilecekleri Yoğun İngilizce, Kültür ve Topluluk, Uluslararası Ticaret dersleri bulunmaktadır.

Genel İngilizce 

Bu program İngilizce alanında 13- 18 Yaş aralığındaki öğrencilere konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirmek ve İngilizce pratiğini farklı bir ülkede gerçekleştirme imkanını sağlamak için geliştirilmiştir. Haftada 15 saat eğitim alan öğrenciler 3 haftalık bir eğitim programına katılmaktadırlar. Öğrenciler her ne kadar tüm seviyelerden katılım sağlayabilseler de başlangıç seviyesinin biraz daha üstünde bir İngilizce seviyesine sahip olması gerekmektedir.

Akademik Hazırlık 

Bu program farklı alanlarda 15- 18 Yaş aralığındaki öğrencilere üniversite deneyimini göstermek, dil becerilerinin yanı sıra, akademik becerilerini de üniversite programlarına katılabilecek seviyeye getirebilmek için geliştirilmiştir. Haftada 15 saat eğitim alan öğrenciler 3 haftalık bir eğitim programına katılmaktadırlar. Bu programa katılım sağlamak isteyen öğrencilerin iyi bir İngilizce seviyesine sahip olması gerekmektedir.

IELTS Hazırlık

Bu program üniversite eğitimini 15 -18 yaş aralığında yurtdışında gerçekleştirmek isteyen ve IELTS sınavına girmek durumunda olan intermediate veya advanced seviyesinde İngilizce seviyesine sahip öğrenciler için hazırlanmıştır. Yakın bir zamanda IELTS sınavı alacak, İngilizce konuşulan ülkelerde bulunacak öğrenciler için uygundur. Sınava yönelik taktik ve beceri dersleri barındıran bu programda asıl amaç öğrencinin kendi seviyesini geliştirmesidir.

EK BİLGİLER

TARİHLER:  16 Haziran – 17 Ağustos 2024

SEVİYE:  Orta veya İleri düzey İngilizce (Intermediate & Advanced)

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13-18

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

Haftada 15 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Toronto

KAMPÜS

Toronto Üniversitesi

KONUM

Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı 24 dakika