Geri

GENÇLERİN LİDERLİĞİ Yaz Okulu

İskoçya’nın en eski golf sahası olan St Andrews’teki Royal Burgh’da, ISSOS tarafından sunulan Gençlerin Liderliği Yaz Okulu, liderlik becerilerini geliştirmek isteyen uluslararası öğrenciler için eşsiz bir ortam sağlar. Gençlerin Liderliği Yaz Okulu programı, geleceğin liderlerine öğrenme ve yaratıcılıklarını geliştirme fırsatı sunar. Eğitim programı kapsamında yer alan pek çok temanın içeriklerinin yoğun olmasından dolayı, sadece 15 yaş ve üstü öğrencilerin bu programa başvurmaları önerilir. Üç haftalık eğitim programı, 60’dan fazla ülkeden gelen öğrenciyi ağırlar ve gerçek anlamda uluslararası bir deneyim sağlamak için her milletten gelen öğrenci sayısını % 10 olarak sınırlar.

ISSOS, her öğrencinin bireysel potansiyelini keşfetmesini hedefler ve bunun için gerekli desteği sağlar. Öğrencilerin ihtiyaç duydukları değişimi sağlamaları için ihtiyaç duydukları becerileri, güven ve motivasyonu onlara aktarmayı hedefler.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Gençlerin Liderliği Yaz Okulu, etkileşimli workshoplar, özenle tasarlanmış  ve ilham veren yaz okulu etkinlikleriyle  her bir öğrencinin kendine özgü, farklı yeteneklerini ortaya çıkarmayı hedefler. Planlanmış etkinlikler, öğrencilerin hem sınıfta hem de hayatta başarılı olmalarına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Bu etkinlikler, öğrencilerin kişisel özgüvenini artırırken, baş etme stratejileri geliştirmelerine yardımcı olur.

Geleceğin Liderleri, eğitim programıyla bireysel ve liderlik becerilerini geliştirir ve motivasyonlarını arttırarak kendi potansiyellerini keşfetmeye başlarlar. Belli bir okul müfredatına odaklanmak yerine, öğrencilere pratikte deneyim kazandırarak yeteneklerini arttırmayı hedefleyen Gençlerin Liderliği Yaz Okulu’nun odaklandığı konular şunlardır:

  • Kendini ifade ve iletişim
  • Takım oluşturma ve küçük grup kolaylaştırma becerileri
  • Hedef belirleme ve kişisel motivasyon
  • Sosyal sorumluluk
  • Kişisel liderlik becerileri

Gençlerin Liderliği Yaz Okulu, öğrencilerin okul stresini ortadan kaldırmalarına yardımcı olmayı amaçlar. Aynı zamanda onlara kendilerini ifade etme, hedefler koyma, sorun çözme, ve hedefe giden yolda olumlu değişim gerçekleştirmek için izlenecek farklı yollar sunar.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 2 Temmuz – 23 Temmuz 2023

26 Temmuz – 16 Ağustos 2023

KONAKLAMA: Ortak kullanımlı oda

GEZİLER: Glasgow, Edinburgh, Glamis Castle, Scottish Deer Centre, Scone Palace, Blown Away ve son gün yarım günlük bir geziden oluşmaktadır.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15+

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

haftada 21 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

St Andrews, İşkoçya

KAMPÜS

St Andrews Üniversitesi

KONUM

Edinburgh Havaalanı (EDI) 1 saat 10 dakika