Geri

Immerse Education Female Future Leaders

Immerse Education tarafından düzenlenen Female Future Leaders programı İngiltere’nin en prestijli okullarından biri olan Cambridge Üniversitesi’nden akademisyenler ile gerçekleşmektedir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Immerse Education İngiltere’de hem Cambridge hem Oxford Üniversitelerindeki eğitmenler aracılığıyla program sunan bir kuruluştur. Öğrenciler eğitimlerini alırken bu üniversitelerde okuyan 3.sınıf ve 4. Sınıftaki mentörlerinden yardım alırlar. Bu programın amacı geleceğin kadın liderlerinin yetişmesinde yardımcı olmaktır.

Female Future Leaders programı tamamıyla kadın eğitimcilerden konuşmacılardan ve ayrıca öğrencilerden oluşmaktadır. Bunun sebebi ise kız öğrencilerin kendilerini tamamen rahat hissedip fikirlerini ve görüşlerini açık bir şekilde belirtmelerini sağlamaktır. Bu programdaki öğrenciler bir yandan disiplinler arası eğitim alırken bir yandan da bir kadın lider rolünde olarak kendilerine gerekli cesareti edinirler. 2 hafta süren programda üniversite seviyesindeki Politika, İşletme, Hukuk ve Fen Bilimleri dersleri almaktadırlar.  Katılacakları topluluk önünde konuşma, anlaşma, kritik düşünce ve motivasyon & grup çalışması atölyeleriyle kendi liderlik yeteneklerini geliştireceklerdir. Bu programın asıl amacı öğrencilerin kendi liderlik yeteneklerini birbirinden farklı alanlarda ön plana çıkarmalarında yardımcı olmak bir yandan da gelecekteki Kadın Lider rolünün nasıl konumlanacağını öngörmelerini sağlamaktır.

ETKİNLİKLER

Tamamen farklı sektörlerden gelen kadın liderler ile söyleşi aynı zamanda gelenekselleşmiş 3 adet resmi Cambridge Üniversitesi yemeği, interaktif dersler, sınıf odaklı seminerler.

Gezme ve görme, çevreyi tanıtma, ve güzel vakit geçirme odaklı pek çok aktivite ve geziler de eğitim programı içerisine dahil edilmiştir. İsteğe bağlı olarak gerçekleşecek olan alışveriş turları da programın kurgusunda yer almaktadır.

EK BİLGİLER

TARİH: 21 Temmuz – 3 Ağustos 2024

DERS SAATLERİ:  Haftalık  İngilizce dersleri ve Atölyeler

KONAKLAMA: Yurt

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

16-18

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

40 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Cambridge

KAMPÜS

University of Cambridge

KONUM

Cambridge Havaalanı (CBG) 12 dakika