Bilgisayar Bilimleri + İngilizce Yaz Okulu

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan Fullerton şehrinde sunulan bilgisayar bilimleri ve İngilizce yaz okulu, İngilizcesini geliştirmek ve bilgisayar bilimleri dalında yeni keşifler yapma arzusunda olan öğrenciler için ideal bir eğitim programıdır. Kaliforniya State Üniversitesi’nin kampüsünde sunulan eğitim programına katılım sağlayan öğrenciler; profesyonel eğitmenler tarafından eğitim alırlar.

Oyun tasarımı ve web tasarım gibi en güncel teknoloji konularında bilgi sahibi olarak onları geleceğe hazırlayacak bilgi ve becerileri elde etme fırsatını yakalarlar. Sadece oynadıkları mobil oyunlarla yetinmeyip, kendilerinin geliştirdikleri, onlara ait olan oyunları tasarlamayı arzu eden öğrenciler için heyecan verici bir eğitim programıdır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

18 saatlik İngilizce dersleri ve 6 ders saati bilgisayar bilimlerindeki çeşitli temel konuları içeren eğitim programı, İngilizce eğitiminin de programa entegre edildiği şekilde kurgulanmıştır. Oyun tasarımının yanı sıra, eğitim programı içeriğinde sıfırdan bir web sitesi tasarlama ve Unity, Python, Xcode, Swift ve daha pek çok programlama dilini öğrencilerle tanıştırmayı hedeflemektedir.

Kendilerini bilgisayar bilimleri alanında geliştirme fırsatını elde eden öğrenciler, İngilizcelerini ilerletme imkanına da sahip olacaklardır. Eğitim içerikleri öğrencilerin meraklarını ve keşif arzularını beslemeye odaklı olarak planlanmıştır.

GEZİLER

Eğitim programı çeşitli gezileri içeriğinde barındırmaktadır. Kaliforniya Bilim Merkezi (California Science Center) ve Orange County Keşif Küpü’ne (Discovery Cube Orange County) gerçekleşmesi planlanan geziler bilim temasına odaklanmış olup, eğlenme ve çevreyi tanıtma amaçlı gerçekleşecek olan çeşitli geziler de eğitim programına dahil edilmiştir. Los Angeles merkezine gerçekleşecek olan bir tur, Beverly Hills ziyareti, Universal Studios gezisi, Hollywood turu ve Pasifik Akvaryum ziyareti (Aquarium of the Pacific) gibi çeşitli geziler de mevcuttur.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 23 Haziran- 13 Temmuz 2019
14 Temmuz – 03 Ağustos 2019

DERS SAATLERİ:  18 ders saati İngilizce + 6 ders bilgisayar bilimler

KONAKLAMA: Yurt (çift kişilik odada paylaşımlı banyo)

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

12+

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

24 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Amerika

ŞEHİR

Fullerton, Orange County

KAMPÜS

Cal State Fullerton

KONUM

Los Angeles 1 saat 4 dakika
Los Angeles Havaalanı (LAX) 1 saat 6 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.