Kodlama + İngilizce Yaz Okulu

Kodlama eğitimi, geleceğin ikinci dili olarak kabul edilen; İngilizce ve programcılığı (coding) bir araya getiren eşsiz bir eğitim programı deneyimidir. İngilizce ve kodlama eğitiminin bir arada sunulduğu ve her seviyeden öğrenciyi kabul eden eğitim programı, İngiltere’nin Brighton şehrine 20 dakikalık mesafede yer alan Plumpton College kampüsünde sunulmaktadır. Hem İngilizcelerini geliştirmek hem de geleceğin en önemli mesleklerinden biri olarak kabul edilen programlama (coding) dünyasıyla tanışmak isteyen 13-16 yaş grubu öğrencileri için ideal bir eğitim programıdır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Eğitim programı, katılımcılarına en fazla 11 kişilik sınıflardan oluşan, haftada 15 saat olarak sunulan İngilizce derslerinin yanı sıra yazılım tasarımı (software design) alanında temel unsurları aktarma üzerine kuruludur. İngilizce eğitiminin yanı sıra, kampüste yer alan modern bilgisayar laboratuvarlarında haftada 7,5 saat programlama eğitimi sunulmaktadır.

Programlama (coding) alanında verilen eğitimde, öğrencilerin programlamanın temel gereksinimlerini keşfetmelerine imkan sağlamak amacıyla minyatür Raspberry Pi bilgisayarları kullanılmaktadır. Eğitim programı bitiminde öğrencilere çalışmalarına daha sonra devam edebilmeleri için Raspberry Pi cihazları verilmektedir.

Alternatif ve sistematik düşünme becerilerini geliştirmeye ve olaylar arasında bağ kurma yeteneğini arttırmayı hedefleyen kodlama eğitimi öğrencilerin temel programlama yapılarını keşfetmeye imkanı sağlamanın yanı sıra bilgisayar sistemleri ile ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamak üzerine kuruludur.

GEZİLER

Eğitim içerikleri; çevreyi tanıma amaçlı olarak planlanmış, her hafta 2 tam ve 1 yarım gün, Londra, Brighton, Cambridge, Oxford gibi şehirlere gerçekleşecek olan gezileri ve öğrencilerin bir arada paylaşımda bulunmalarına teşvik eden çeşitli kültürel, sportif ve eğlenceli aktiviteleri de içeriğinde barındırmaktadır.

EK BİLGİLER

TARİHLER:  02 Temmuz – 16 Temmuz 2020

DERS SAATLERİ:  15 saat İngilizce + haftada 7,5 saat kodlama eğitimi

GEZİLER:  Her hafta 2 tam + 1 yarım gün gezi

Londra, Brighton, Cambridge, Oxford gibi şehirlere geziler düzenliyor.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13-16

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

22,5 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Brighton

KAMPÜS

Plumpton College

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 30 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.