Geri

BEDE’S Brighton Yaz Okulu

İngiltere’de, Brighton şehri yakınında yer alan yemyeşil ormanlarla çevrelenmiş Sussex Üniversitesi kampüsü, ulusal park içerisinde yer alan tek kampüstür. Ödüllü mimarisiyle, geniş yeşil alanlara sahip olan kampüs, Hove ve Brighton şehirlerine trenle birkaç dakikalık mesafededir. English for the Future Coast ve Pathways to Higher Education derslerinden oluşan eğitim programları ile, akademik birikimlerini yeniden şekillendirmek isteyen veya profesyonel hayata daha donanımlı bir şekilde hazırlanmak isteyen genç yetişkinlere, gelecek için özel olarak tasarlanmıştır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

BEDE’S Yaz Okulu Brighton kampüsünde gençlerin üniversite eğitime geçişini kolaylaştırmayı hedefleyen titizlikle hazırlanmış iki farklı program içeriği sunulmaktadır. Bu Programlar English for the Future (Coast) ve Pathways to Higher Education programlarıdır.

English for the Future (Coast)

Öğrenciler bu programda; Eleştirel Düşünme ve Problem Çözme Becerilerini geliştireceklerdir. Geleceğin Liderleri olarak, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini merkez alıp, nasıl hareket edilmesi gerektiğine ilişkin fikirler ortaya koyacaklardır.

A2 ile C2 seviyelerinde 15-17 yaş aralığı için hazırlanmış program içeriği 3 farklı ders alanında sunulmaktadır.

English for the Future

Haftada 10 saat sunulan bu derste temel amaç öğrecilerin Küresel Problemler çerçevesinde İngilizce becerilerini geliştirmesidir. Program Sürdürülebilirlik ve Global Konularda kelime dağarcığı gelişimi ve sunum becerilerini geliştirmeyi hedefleyen sabah derslerinden oluşmaktadır.

Future Thinking

Haftada 5 saat sunulan dersler öğrencileri her Cuma iki sınıf arasında gerekleşecek münazaraya hazırlamayı hedeflemektedir.

Project for the Future

Bu program haftada 4,5 saatlik çalışmalar yapma imkanı sunmaktadır. Öğrencilerin her hafta sonu sunacakları projelerini 2030 Sürdürülebilirlik Planı içerisinden seçilecek bir konu üzerine hazırlamasını hedeflemektedir. Öğrenciler hazırlıklarını blog ya da haber şeklinde sunabilmektedir. Bu bölüm öğrencilerin iletişim ve konuşma becerilerinin yanı sıra, onlara gelecek hakkında bakışlarını keşfedip, sosyal ve kişisel gelişim sağlamaktadır.

Pathways to Higher Education

Bu program 16 yaş ve üzeri öğrenciler içindir  ve minimum B1 + İngilizce seviyesine sahip katılımcılar için hazırlanmıştır. Öğrencilerin üniversite eğitiminde ihtiyaç duyacakları dil becerilerini geliştirmeyi düşünen ve seçecekleri anabilim dalı içerisinde daha derin bilgiye sahip olmayı tercih edecek kişiler için hazırlanmış yoğun akademik içeriğe sahip bir programdır.

Academic English

Haftada 10 saat olarak düzenlenen bu programda, özellikle üniversite yıllarında ihtiyaç duyulacak dil becerileri olan; essay yazma, not tutma, seminer ve sunum becerileri dersleri bulunmaktadır.

Communication Skills

Haftada 5 saat verilen bu derslerde ise son derece pratik temelli workshoplar ile ileri derece konuşma ve yazma iletişim becerileri kazanımı hedeflenmektedir.

English for Specific Pathways

Bu program ise haftada 10 saat aşağıda yer alan alanlardan birini üniversite seviyesinde tanıma ve incelemenin yanı sıra bu alana özel dil becerisi kazandırmayı hedeflemektedir.

  • English for Humanities
  • English for Law
  • English for Business & Economics
  • English for STEM

Program bitiminde IELTS sınavı sunulmaktadır.

GEZİLER

EK BİLGİLER

TARİH: 

30 Haziran- 6 Temmuz 2024

7-13 Temmuz 2024

14-20 Temmuz 2024

21-27 Temmuz 2024

28 Temmuz – 4 Ağustos 2024

DERS SAATLERİ: English for the Future (Coast): 20 saat

Pathways to Higher Education: 25 saat

GEZİLER: 

Her hafta 1 tam + 2 yarım gün gezi

British Museum, Buckingham Sarayı, London Dungeon, London Eye, Londra Hayvanat Bahçesi, Madame Tussauds, Ulusal Galeri, Ulusal Portre Galerisi, Doğal Tarih Müzesi, Bilim Müzesi, The Shard, Thorpe Parkı, Londra Kulesi, West End Müzikali, Westminster Abbey, Cambridge , Canterbury, Guildford.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15-17 / 16-20

SÜRE

2 veya 3 hafta

EĞİTİM

20 saat / 25 saat

KONAKLAMA

Yurt

(Tek kişilik)

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Brighton

KAMPÜS

University of Sussex

KONUM

Londra 87 km.
Gatwick Havaalanı (LGW) 48 km.
Heathrow Havaalanı (LHR) 111 km.

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.